Lietuviai pirmą kartą dalyvauja banglenčių čempionate

AA

Rugsėjo 16 dieną, Huntington Beach, Kalifornijoje prasidėjo Tarptautinės banglenčių asociacijos (ISA) organizuojamas Pasaulio banglenčių čempionatas (World Surfing Games), kur tarp 51 valstybės atstovų pirmą kartą į bangas išsiirs ir lietuviai. Šių metų čempionatas - pirmasis kvalifikacijos į Paryžiaus olimpines žaidynes etapas.

surfing čempionatas

Lietuvai atstovaus banglenčių sporto krikštatėviu vadinamas Girmantas Neniškis, taip pat Surf Camp akademijos vyriausias treneris Donatas Meškauskas, bei indonezijoje gyvenantis Timothy Wijngaarden. Kadangi Lietuva pirmą kartą siunčia dalyvius į pasaulio čempionatą, visi trys buvo sureitinguoti paskutinėse vietose.

surfing lietuviao

“Pirmieji žingsniai visuomet yra sunkiausi, ne išimtis ir šis čempionatas. Visi jau pirmame plaukime susidursime su banglentininkais iš top dešimtuko. Mano plaukime laukia vienas geriausių Brazilijos atstovų Jadson Andre, taip pat 8 vietą ISA reitinge užimantis portugalas Guilherme Ribeiro”,- pasakojo 2021 Lietuvos respublikos čempionato 3 vietos nugalėtojas Donatas Meškauskas.

Banglentininkai varžysis plaukimuose po 20 minučių, kurių metu keturi banglentininkai mėgins pagauti geriausias bangas. Teisėjai vertins posūkių trajektorijas, greitį, poziciją ant bangos, o galutiniam rezultatui bus sumuojamos dvi geriausios bangos. Du iš keturių banglentininkų pateks į kitą etapą.

“Patekti į antrą raundą su tokiais stipriais konkurentais reikėtų neįtikėtinos sėkmės, tačiau vandenyne gali nutikti visko. Tikroji kova dėl taškų prasidės paguodos plaukimuose - juose susitiks iš pirmojo raundo iškritę dalyviai. Juokiamės, kad turime tikslą patekti tarp 50 geriausių valstybių - visos šalys yra reitinguojamos pagal atstovų rezultatus”,- dėstė dukart Lietuvos burlenčių čempionas ir dukart geriausias šalies banglentininkas Girmantas Neniškis.

Banglenčių sportas debiutavo Tokijuje 2021 metais ir yra įtrauktas į programą ateinantiems trims olimpiniams ciklams - Paryžiuje 2024, Los Andžele 2028 ir Brisbane 2032. Būtent olimpinis pripažinimas suteikė galimybes banglenčių sportą kryptingai vystyti ir Lietuvoje. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto dotacijos sudarė sąlygas kurti edukacines programas, o Girmantas Neniškis šiuo metu yra tarp vos keliasdešimt tarptautinės banglenčių asociacijos lektorių pasaulyje.

Į olimpinės pamainos kandidatus įtrauktas Timothy Wijngaarden užaugo mamos lietuvės ir tėvo olando šeimoje. Paauglystėje jis augo Ispanijoje, Kanarų salose, o šiuo metu gyvena Indonezijoje, kur turi puikias sąlygas treniruotis kiekvieną dieną. Natūralu, kad komanda didžiausius lūkesčius kelia 23 metų atletui.

“Galimybė atstovauti Lietuvą man yra didelė garbė. Nuo vaikystės svajojau tapti profesionaliu banglentininku ir dabar su Lietuvos bangų sporto asociacijos pagalba artėju prie šio tikslo. Sulaukiau neįtikėtinai daug palaikymo tiek iš komandos, tiek iš banglenčių bendruomenės ir labai džiaugiuosi nešdamas Lietuvos vėliavą”,- džiaugėsi Timas.

Nors lūkesčių aukštiems sportiniams rezultatams pirmajame čempionate niekas nekelia, dalyvavymas yra svarbus, norint toliau plėtoti banglenčių sportą šalyje. Aukšto meistriškumo programų finansavimui būtina sąlyga yra dalyvavimas tarptautinėse varžybose. Būtent finansavimo trūkumas iki šiol ribojo galimybę siųsti atstovus į varžybas, tačiau šiais metais dalyviams pasiryžus į čempionatą vykti už savo lėšas, daugiau nei du trečdalius biudžeto - virš 6000 Eur surinko banglentininkų bendruomenė ir privatūs rėmėjai.

Pasaulio čempionato plaukimai prasideda šeštadienį 17:30 Lietuvos laiku, tiesioginė transliacija www.isasurf.org, lietuviai dalyvauja plaukimuose nr. 4, 9 ir 17.