Lietuva ir Jungtinė Karalystė plėtos šalių oro susisiekimą

Lietuva ir Jungtinė Karalystė plėtos šalių oro susisiekimą
AA

Lietuvos susisiekimo ministras Marius Skuodis ir Jungtinės Karalystės (JK) transporto sekretorius Grant Shapps Londone pasirašė šalių susitarimo memorandumą dėl oro susisiekimo paslaugų plėtros ir aptarė galimybę organizuoti tiesioginius skrydžius tarp Vilniaus ir Londono Heathrow oro uostų.

Susitikime taip pat aptartos paramos Ukrainos transporto infrastruktūrai atstatyti ir šalies krovinių eksporto į Europos ir pasaulio rinkas efektyvių logistikos kanalų užtikrinimo galimybės.

„Džiaugiuosi abipusiu Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pasiryžimu gerinti susisiekimą oro transportu – tiek užtikrinant palankias sąlygas kroviniams gabenti, tiek plečiant verslui ir turizmui svarbius tiesioginių keleivinių skrydžių maršrutus. Puikus pavyzdys – skrydžiai į Londono Sičio oro uostą, kai dėl šio patogaus susisiekimo Lietuvoje įsikūrė kelios garsios pasaulinės kompanijos, kurios pabrėžė, kad būtent šis skrydis turėjo įtakos jų apsisprendimui pasirinkti Lietuvą. Todėl tiesioginiai skrydžiai į didžiausią Londono Heathrow oro uostą neabejotinai atneštų dar didesnę abipusę naudą šalims“, – sakė susisiekimo ministras M. Skuodis. 

Lietuva yra suinteresuota toliau plėsti tiesioginių skrydžių maršrutus ir užsitikrinti tiesioginį susisiekimą su didžiausiu JK tarptautiniu Heathrow oro uostu. JK ekspertai šiuo metu konsultuoja ministeriją dėl skrydžių skatinimo Lietuvai strategiškai svarbiomis kryptimis modelio ir ši kryptis išskirta kaip viena iš  prioritetinių.

Pasirašytu memorandumu dėl oro susisiekimo paslaugų Lietuva ir JK įsipareigoja sudaryti abipusiai palankias sąlygas kroviniams gabenti oru. Abi šalys viena kitos oro vežėjams suteiks teisę nutūpti jų teritorijose, kad jie galėtų teikti reguliariąsias ir nereguliariąsias visų krovinių vežimo oro transportu paslaugas, neribojant skrydžių maršrutų, pajėgumų ar dažnumo. Tai galios teikiant oro paslaugas ne tik šių šalių teritorijose, bet ir skrendant į kitas trečiąsias, ne ES šalis. Numatoma, kad tokius dvišalius susitarimus JK sudarys ir su kitomis ES šalimis.

Susisiekimo ministras M. Skuodis su JK transporto sekretoriumi taip pat aptarė JK pirmininkavimą Tarptautinio transporto forumui (angl. International Transport Forum, ITF), kurį 2023 m. perims Lietuva. Abi šalys siekia tobulinti ITF veiklos taisykles, kad ši organizacija būtų geriau pasirengusi dirbti beprecedentėse situacijose, panaudotų savo patirtį padedant Ukrainai atkurti savo transporto infrastruktūrą ir taip prisidėtų prie pasaulio tiekimo logistikos grandinių atkūrimo.

Su JK intensyviai dirbama ir dėl 5G ryšio technologijos ekosistemos plėtros Lietuvoje. Birželį Susisiekimo ministerijos surengtame tarptautiniame renginyje, pristatant ministerijos kuriamos smėliadėžės (angl. „Sandbox“) iniciatyvą, JK mokslininkai, verslininkai ir startuoliai tarėsi dėl bendradarbiavimo su potencialiais „Sandbox“ programos dalyviais.