Laisvydas Kancius: 2024-ųjų Dakare bus daug naujų iššūkių

Laisvydas Kancius: 2024-ųjų Dakare bus daug naujų iššūkių
AA

Laisvydas Kancius -  verslininkas, lenktynininkas, keturratininkas, 2021 metais tapo pirmuoju lietuviu startavusiu keturračių įskaitoje Dakaro ralyje, pas savo gerbėjus sugrįžta su naujienomis. 

Kaip sportininkas atskleidžia, 2024-ųjų Dakare laukia visa galybė naujienų. 

Savo soc. tinklų paskyroje L. Kancius dalinasi įžvalgomis, kas laukia sportininko naująjame Dakare:

„48 H CHRONO - iš esmės tai bus maratoninis etapas, tačiau su naujais iššūkiais. Pirmos dienos vakare dalyviai galės padėti vieni kitiems, BET - nebus galima rinktis kas padės, nes visi dalyviai bus išskirstyti į aštuonis skirtingus bivuakus. Jei pakliūsi į tą, kuriame nėra draugų ar norinčių padėti, teks kapštytis pačiam. Tokiu atveju didelį privalumą įgauna tie, kurie puikai išmano savo techniką. Taip pat, visas dvi dienas, dalyviai neturės jokių ryšio priemonių ir negalės sužinoti tarpinių rezultatų. Kitaip tariant, dalyviai bus "akli" ir nežinos ar reikia daugiau greičio, kad pamėginti ką nors pavyti, ar galima važiuoti rizikuojant mažiau.

Antrąją dieną visi dalyviai stos prie starto linijos įveikti likusią greičio ruožo dalį ir tik finišavę sužinos savo rezultatą. Iš viso, šio dviejų dienų greičio ruožo metu, teks įveikti 600 kilometrų. Beje, įdomu ir tai, kad šiame greičio ruože motociklai ir keturračiai važiuos kitokia trasa nei automobiliai ir sunkvežimia.

Trasa - organizatoriai žada, kad iš viso maršruto, kurį bendrai sudarys 5000 kilometrų, net 60 proc. bus visiškai naujos trasos. Tai leis dar geriau susipažinti su Saudo Arabija ir, žinoma, kels naujų iššūkių lenktynininkams. Pavyzdžiui, bus daugiau kopų, kas turėtų tapti nemenku navigaciniu išbandymu visiems dalyviams.

Viskas atrodo įdomiai ir su daug naujų iššūkių, todėl keliu nykštį į viršų", - rašo L. Kancius.