Grįžti į naujienas

Klaipėdoje nuspręsta statyti dengtą futbolo maniežą

#Sportas
Klaipėdoje nuspręsta statyti dengtą futbolo maniežą
Data
Autorius
Kategorija
Sportas
Žymos
COVID – 19 | VYTAUTAS GRUBLIAUSKAS | KLAIPĖDOS FUTBOLAS | KLAIPĖDOS FUTBOLO MANIEŽAS
Dalintis
Facebook | El.paštu

Bus pradėtas realizuoti ilgus metus Klaipėdoje planuotas ambicingas tikslas - įrengti dengtą sporto maniežą, kuriame ištisus metus galėtų treniruotis jaunieji miesto sportininkai.

Pasak Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko, situacija dėl COVID -19 pandemijos  apribojo ekonomines ir finansines miesto galimybes, tačiau reikia žiūrėti į ateitį ir sukurti geresnes sąlygas miesto vaikams ir jaunimui sportuoti.

Mero potvarkiu sudarytai darbo grupei iš įvairių savivaldybės administracijos skyrių vadovų ir specialistų pavesta iki 2021 m, balandžio 1 d. surasti tinkamą vietą tokiam objektui atsirasti, parengti projekto technines sąlygas, suformuluoti dengto futbolo maniežo Klaipėdos mieste įrengimo projektavimo užduoties sprendinius. Šiai darbo grupei vadovaus mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis.

Dabartinis futbolo treniruočių ciklo sezoniškumas smarkiai stabdo jaunųjų futbolininkų meistriškumo ugdymą ir individualų tobulėjimą. Šios sporto šakos atstovų mieste yra  daugiau negu 1100, todėl jiems sprendimas dėl dengto sporto maniežo atsiradimo - ypač gera žinia. Vien Klaipėdos futbolo mokykloje  šiuo metu yra virš 770 sportuojančių vaikų ir jaunuolių. Manoma, kad jų  būtų dar daugiau, tačiau sporto aikštynų stoka ir ypač dengto maniežo nebuvimas žiemos treniruotėms  yra didelė kliūtis futbolo sporto proveržiui  Klaipėdoje.   

Kaip teigia mero pavaduotojas A. Cesiulis,  Klaipėdos futbolo bendruomenė jau daug metų susiduria su problema, kad vėlyvą rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį mūsų mieste bei aplinkiniuose regiono miestuose vaikams, mėgėjams bei profesionalams norint treniruotis ar rungtyniauti pilnų išmatavimų futbolo aikštėje tenka taikytis prie esamų oro sąlygų ir, jei futbolo aikštę nukloja sniegas ar ledas, futbolo bendruomenei tenka nutraukti treniruotes ir spraustis į sporto sales.

Pažymėtina, kad dengto futbolo maniežo atsiradimas Klaipėdos mieste  tenkins ne tik sporto mokyklose sportuojančių vaikų poreikius. Savivaldybės Sporto skyriaus vedėja Rasa Rumšienė  pateikė apibendrintus futbolo sporto šakos atstovų poreikius tokio objekto užimtumui. Galimi dengto futbolo maniežo naudotojai - Klaipėdos futbolo klubai, dalyvaujantys profesionaliose lygose; komandos (13-17 m.), dalyvaujančios oficialiuose Lietuvos čempionatuose; „WellKid“ čempionatuose dalyvaujančios komandos bei kiti futbolo mėgėjai.  Tikimasi, kad dengto maniežo paslaugomis norės naudotis ir aplinkinių rajonų futbolo komandos bei aistruoliai. Be to, Lietuvos futbolo federacija pajūryje dažnai organizuoja stovyklas įvairaus amžiaus futbolo rinktinių treniruotėms bei rungtynėms, dalis jų taip pat galėtų vykti naujajame manieže.

Paminėtina, kad dengto futbolo maniežo statybos klausimą savivaldybė planuoja realizuoti su privataus kapitalo pagalba, konkrečios jo dalyvavimo galimybės bus numatytos savivaldybės parengtose viešojo konkurso sąlygose.

Šiuo metu sparčiai į pabaigą eina  Futbolo mokyklos, esančios Paryžiaus Komunos gatvėje, statybų darbai – čia jaunieji sportininkai turės idealias sąlygas treniruotis ir varžytis šiltuoju metų laiku.

„Džiugu, kad Klaipėdos sporto bendruomenė yra ypač akyvi ir turinti sveikų, racionalių ir labai reikalingų idėjų bei pasiūlymų, kurie yra neabejotinai svarbūs miesto vystymuisi bei šiuolaikiškų, kokybiškų sporto bazių kūrimui uostamiestyje. Miesto užduotis – sudaryti, kiek įmanoma, pačias palankiausias sąlygas visiems, norintiems sportuoti, stiprinti sveikatą, siekti rezultatų. Norėdami  išugdyti sveiką visuomenę, padėti ne vien tik talentingiems sportininkams, kad jie galėtų deramai atstovauti miestui ir Lietuvai įvairaus lygio varžybose, taip pat turime pasirūpinti, kad visi miestiečiai turėtų geras sąlygas sportuoti, kokybiškai leisti laisvalaikį, todėl apsispręsta dėl būtinybės įrengti dengtą sporto maniežą, kuriame sporto veikla galėtų vykti ištisus metus. Tai - sena ne tik sporto bendruomenės, bet ir visų mūsų svajonė, džiugu, kad jau netrukus ji turės palankias galimybes tapti kūnu," - sako V. Grubliauskas.