Jei „Spartan Trifecta 2022“ varžybos Spartoje (Graikija) būtų vykusios tais laikais, kai klestėjo ši karinga valstybė, klaipėdietis Gediminas Simutis būtų priimtas į pirmąsias narsiųjų spartiečių gretas.
Šiomis dienomis Graikijoje vykusiame pasaulio SPARTAN trijų iš eilės dienų čempionate OCR Baltic Warriors komandos treneris , kilęs nuo pamario, iškovojo kiečiausio dalyvio titulą tarp 35-39 metų vyrų.
Klaipėdą atstovavo dar 4-i atletai iš komandos „Atsipūtę”: Aivaras Kamas, Martynas Danius, Simas Rindeikis, Rokas Jurčys.
Pirmą dieną, tarsi apšilimui, dalyvių laukė sprinto rungtis – 5 km distancija su 20 kliūčių.
Trasoje teko ropštis per aukštai iškeltą rąstą, šliaužti po spygliuota viela, bėgti upe, nešti vandenyje 45 kg akmenį, alyvuogių lauke ratu nešti kibirą, prikrautą akmenų, balansas, kabančios kliūtys, bėgti miesto gatvėmis su smėlio maišu, sviesti ietį bei atlikti dar kitokias užduotis. Visose kliūtyse tik vienas bandymas. Neįveikus kliūties - 30 atsipaudimų su šuoliuku („burpiai“) arba baudos rato bėgimas nešant sunkią grandinę, rąstą.
G. Simutis buvo greičiausias savo grupėje, finišą pasiekęs per 40 min. 39 sek. Antras buvo prancūzas Mathieu Salaunas – 41:17, trečias – vokietis Nilsas Boehme – 41:59.
„Buvau nusprendęs nesiveržti į priekį, laikytis pirmajame penketuke, – taktikos niuansais pasidalijo G. Simutis. – Nuo starto linijos į priekį šoko gal dešimt varžovų. Vėliau jie, neapskaičiavę jėgų, lėtino tempą.“
G. Simučiui teko kiek pasijaudinti, mat organizatoriai po tam tikro laiko iš sistemos ištrynė jo rezultatą. Lietuviui ramybės nedavė mintis, gal už kurią nors užduotį jį diskvalifikavo. Tačiau nerimavo be reikalo, tiesiog teisėjų brigada dirbo lėčiau nei bėgo dalyviai.
Antrą dieną laukė dvigubai ilgesnė distancija – 10 km ir 25 kliūtys. Vykstant į varžybas jau daugelis į lietuvį žiūrėjo pagarbiai, prašė nusifotografuoti. Kliūtys daugmaž tos pačios ir dar penkios naujos. .Pats bėgimas legendine Evroto upe, kurioje kadaise treniruodavosi Spartos kariai. Įdomiausia tai, kad G. Simutis dėl pirmosios vietos konkuravo su šveicaru, abu nežinodami ar jie yra toje pačioje grupėje. Šveicaras buvo greitesnis 30 sekundžių. Kai finišo juostą kirto lietuvis, abu kone sinchroniškai paklausė: „Kokioje amžiaus grupėje esi“. Pasirodo, švedas nugalėjo tarp dalyvių iki 34 metų. Vaikinas nuo Kintų savo grupėje tiesiog šventė akivaizdžią pergalę. Sugaišęs distancijoje 1 val. 3 min. 56 sek., G. Simutis artimiausią persekiotoją – vokietį N. Boehmę daugiau nei 3 min., o trečią vietą užėmusį prancūzą M. Salauną – beveik 5 min.
Tiesa, ir šįkart klaipėdietis negalėjo džiaugtis, nes jo pagrindiniai varžovai bėgo kitame dalyvių sraute, kuriame ir jis turėjo būti. Gauta 30min. bauda, tačiau laimė mūsų sportininkas išsaugojo apyrankę su gps davikliu, kuriame buvo užfiksuotas starto laikas, o ir ne su savo amžiaus dalyviais bėgo dėl organizatorių kaltės. Po pateikto protesto, varžybų sekretoriatas grąžino pirmąją vietą.
Prieš trečiąją dieną vėl buvo lengvas stresas, nes orų prognozės pranašavo audrą. Galingo vėjo išvengta, tačiau lietaus – ne. Laimė, prieš tai pylęs kaip iš kibiro, prasidėjus finaliniam startui – aprimo. O dalyvių laukė net 25 kilometrai po kalnus ir daug fizinės jėgos reikalaujančių kliūčių. (grandinės, akmeninio blokelio nešimas, papildoma ietis daugiau kabančių elementų)
Šįkart narsuolių strimagalviais puolusių į priekį nebuvo. Nuo kalnų bėgęs vanduo takus pavertė tešliniais upeliais. Iš pradžių nesiveržęs, varžovus iš užu nugarų stebėjęs G. Simutis vėliau įjungė kitą pavarą dingo iš minios. Nors artėjant finišui lietuvis už klaidas per užduotis (nuovargio pasekmės) gavo baudų – dukart po 30 atsispaudimų („burpių“), tačiau net ir tiek užtrukus, nesimatė konkurentų. Klaipėdietis distancijoje sugaišo 2 val. 33 min. Antrą vietą užėmęs N. Boehmė nuo lietuvio atsiliko daugiau nei 6 min. Šioje rungtyje į trečią vietą pakilo ispanas Thomas Ramosas – 2.43:43.
„Iki apdovanojimų, laikas nuo laiko, tikrinau rezultatus, ar niekas nepasikeitė. Maža ko. Laimė, jokių pokyčių – aš čempionas. Ant podiumo lipau du kartus dar. Pirmą sykį už pergalę trečiajame etape, antrą – už absoliučią pergalę! Kliūtinis bėgimas yra sąlyginai jauna sporto šaka ir šiais metais jau patvirtinta, jog 2028 metų Olimpiadoje šiuolaikinės penkiakovės jojimo rungtį keis klūčių ruožas, todėl labai gera laimėt tokį čempionatą, augant šio sporto populiarumui", – įspūdžiais dalijosi Spartos čempionas iš Lietuvos.