Klaipėda rugpjūtį gyvens intensyviu sporto ritmu: ruošiamasi Klaipėdos sporto festivaliui

Klaipėda rugpjūtį gyvens intensyviu sporto ritmu: ruošiamasi Klaipėdos sporto festivaliui
AA

Klaipėda šią vasarą organizuoja nemokamų renginių ciklą, pavadinimu „Klaipėdos sporto festivalis“, kuris į sporto sūkurį įtrauks visus: tiek sporto mėgėjus, profesionalus, šeimas, tiek mažuosius sporto entuziastus ir žmones su negalia. Šio festivalio tikslas - apjungti didžiuosius sporto renginius Klaipėdoje, suburti sporto bendruomenes, skatinti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą bei populiarinti sportą. Ir tai jau trečius metus iš eilės tampa rugpjūtis - vyks net aštuoni sporto renginiai, daugybė pramogų, žaidimų ir atrakcijų.

Sporto aistros virs centrinėje Klaipėdos miesto dalyje,  Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno teritorijoje ir didžiausiame daugiafunkciniame sporto ir pramogų komplekse Vakarų Lietuvoje - „Švyturio“ arenoje.

Klaipėdos sporto festivalis startuos rugpjūčio 3 dieną Bastionų komplekso (Jono kalnelio) teritorijoje. Čia veiklos ras ir bėgikai, ir dviračių, ir jėgos sporto entuziastai, ir įvairias grupines treniruotes mėgstantys miestiečiai bei Klaipėdoje poilsiaujantys svečiai.

Tądien vyks „Bastionų taurė 2024“ bėgimo varžybos, išskirtinės Lietuvoje dviračių lenktynės „Eliminatorius“, funkcinio sporto zona „Nexus vasaros iššūkis“, sutrauksianti profesionalus ir jėgos sporto mėgėjus,  o šalia Gym+ grupinių treniruočių zonoje planuojama įvairių nemokamų grupinių treniruočių, protmūšis, edukacijos ir įvairios veiklos žiūrovams.

Dar po savaitės, rugpjūčio 10 dieną, žmonių srautas iš įvairių Lietuvos kampelių bus pakviestas į Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno teritoriją, kur vyks Žmonių, turinčių negalią vasaros sporto festivalis. Čia planuojama sporto rungčių įvairovė, atrakcijos, o aktyviausieji bus apdovanoti prizais.

Rugpjūčio 17/18 d. į Antrosios Melnragės paplūdimį sugužės ne tik Lietuvos, bet ir Baltijos šalių irklavimo profesionalai - čia Lietuvos irklavimo federacija (LIF) organizuos Baltijos šalių paplūdimio sprinto irklavimo čempionatą.

Klaipėdos sportininkų namuose (Daukanto g. 24) bus pristatyta iš irklavimo sostinės - Trakų atkeliaujanti irklavimo ekspozicija, kurią Klaipėdai net metams laiko skolina „Academia Remigum“ irklavimo klubas. Kolekcijoje - per 600 eksponatų iš viso pasaulio, dalis jų atkeliaus į Klaipėdą.

Klaipėdos sporto festivalio metu dėmesio sulauks ir šiemet šimtmetį švenčiantis plaukimo sportas: bus pristatytas pokalbių ciklas, kur savo prisiminimais dalinsis Monrealio olimpinių žaidynių bronzinis prizininkas Arvydas Juozaitis, Atlantos olimpinių žaidynių dalyvis Mindaugas Bružas bei jaunieji Klaipėdos plaukimo talentai, daugkartiniai Lietuvos rekordininkai - Daniil Pancerev ir Mantas Kaušpėdas. Pastarasis praėjusią savaitę Vilniuje tapo ir Europos jaunimo plaukimo čempiomnu.

Ruošiamasi pristatyti ir Lietuvos plaukimo šimtmečiui skirtą nuotraukų parodą, o rudenį bus pristatyti ir jaunųjų menininkų tapybos plaukimo tematika darbai.

Baigiamuoju Klaipėdos sporto festivalio akcentu taps renginys – „Būrelių ir sporto mugė“, išsidėsčiusi po visą „Švyturio” areną. Tądien ji taps sporto, meno, kūrybos, technikos, intelektualios veiklos ir žaidimų miestu, kur bus pristatomos veiklos, skirtas kryptingam mokslo metų užimtumui, supažindinama su įvairiomis sporto šakomis, bus kviečiama dalyvauti įdomiausiuose ir smagiausiuose užsiėmimuose ir patirti tik geriausias emocijas.

Planuojama, kad savo veiklą pristatys apie 70 įvairių būrelių ir sporto klubų/įstaigų, bus organizuojama ir nemokami seminarai tėvams įvairiomis vaikų ir paauglių auklėjimo temomis.

Aplink „Švyturio“ areną lauke taip pat planuojama žaidimų, atrakcijų ir edukacinių veiklų, įtraukiant ugniagesius, karininkus ir kitų tarnybų atstovus.

Klaipėdos sporto festivalio organizatorių komanda – Klaipėdos sportininkų namai, Klaipėdos lengvosios atletikos mokykla ir Klaipėdos miesto savivaldybė – aktyviai dėlioja renginio programą, nuolat ją pildo ir tobulina, kad Klaipėdos sporto festivalio renginių ciklas įtrauktų kuo įvairesnę aktyviai laiką mėgstančių leisti žmonių grupę.

Visi šie renginiai dalyviams ir žiūrovams – nemokami.

„Pasižymėkite savo kalendoriuje šias išvardintas datas ir būkite aktyviais Klaipėdos sporto festivalio dalyviais”, - ragino renginio organizatoriai.