Kartus finišas: Brazdeikio netekę lietuviai sugėrė didžiausią nesėkmę PČ istorijoje

AA

Lietuvos rinktinei nepavyko pergalingai finišuoti pasaulio čempionate. Kazio Maksvyčio auklėtiniai Maniloje 63:98 (20:28, 18:21, 9:28, 16:21) Baltijos derbyje buvo sutriuškinti Latvijos krepšininkų ir finišavo šeštoje vietoje.

Visgi ne pralaimėjimas tapo didžiausiu lietuvių galvos skausmu. Trečiojo kėlinio pradžioje Ignas Brazdeikis po susidūrimo su varžovais susižeidė dešinės kojos kelį. Susižeidęs puolėjas ilgą laiką nesikėlė nuo parketo, buvo pakviesta medicininė pagalba. Brazdeikis nuo parketo pakilo padedamas komandos draugų ir šlubuodamas nuėjo ant suolo, kur atsidūrė medikų globoje.

Šiame mače mūsiškiams nepadėjo ir kojos traumą patyręs Eimantas Bendžius bei apsirgęs Vaidas Kariniauskas. Varžovai neturėjo Dairio Bertanio, kuriam čempionate įplyšo kairės šlaunies raumuo.

Pralaimėjimas 35 taškų deficitu – Lietuvos PČ antirekordas. Prieš tai jis siekė 28 taškus, kai Lietuvos rinktinė 2014-aisiais prieš amerikiečius pralaimėjo 68:96.

Įspūdingą čempionatą sužaidęs Artūrs Žagars šiame mače įsirašė į istoriją. Latvių įžaidėjas išdalijo 17 rezultatyvių perdavimų ir pasiekė PČ rekordą. Prieš tai po 15 kartų komandos draugams buvo asistavę Toni Kukočas (1994 m.) ir Carlikas Jonesas (2023 m.).

Latvis jau po pirmosios mačo pusės turėjo 10 rezultatyvių perdavimų.

6 vieta Lietuvai yra trečias geriausias pasiekimas PČ istorijoje. 2010 m. lietuviai iškovojo bronzos medalius, o 2014-aisiais liko ketvirti. Latviams tai buvo debiutinės planetos pirmenybės.

Rungtynės kur kas geriau prasidėjo latviams – Banchi auklėtiniai pradėjo nuo keturių tritaškių iš eilės, o Lietuva – nuo dviejų klaidų ir nesportinės pražangos (6:16). Latviai pataikė pirmus penkis tolimus metimus, o pirmąjį kėlinį baigė su 6 tolimais šūviais iš 9 bandymų. Tai leido PČ debiutantams po 10 minučių pirmauti 28:20.

Antrajame ketvirtyje pranašesni ir toliau buvo latviai. Po Rolando Šmito taškų kėlinio pabaigoje Lietuvos kaimynai įgijo rekordinę 13 taškų persvarą (49:36), o į pertrauką ilsėtis išėjo pirmaudami 49:38.

Antroji mačo pusė lietuviams prasidėjo tragiškai – keturi latvių tritaškiai paeiliui ir spurtas 14:1, po kurio mūsiškiai atsilikinėjo jau 24 taškų deficitu – 39:63. Apsukų nemažinę Banchi vyrai toliau tolo. Trečiojo ketvirčio viduryje rezultatas tapo nepadorus – 74:42 latvių naudai.