Jau šį šeštadienį Klaipėdoje startuos „Gintarinė jūrmylė“

Jau šį šeštadienį Klaipėdoje startuos „Gintarinė jūrmylė“
AA

Jau šį šeštadienį bėgimo trasose susitiks profesionalai ir bėgimo sporto mėgėjai iš visos Lietuvos bei kaimyninių valstybių, kurie Klaipėdos pajūryje pasiryžę įveikti savąją jūrmylę. Dvidešimt pirmus metus skaičiuojančių bėgimo varžybų „Gintarinė jūrmylė“ sumanytojai - Klaipėdos  apskrities lengvosios atletikos federacija ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

„Kiekvienas iš jūsų, dalyvaujančių šiame renginyje, esate Lietuvos uostamiesčio ambasadoriai. Juk „Gintarinė jūrmylė“, kaskart primenanti, kad esame jūrų valstybė, savo dalyvių geografija jau seniai peržengė ne tik Klaipėdos ar pajūrio regiono, bet ir Lietuvos ribas. Nuoširdžiai dėkoju organizatoriams, partneriams, be kurių entuziazmo, iniciatyvų ir indėlio būtų sunku įgyvendinti šį, gražias tradicijas turintį ir puoselėjantį renginį“, – kviesdamas įveikti savąją jūrmylę sako Algis Latakas, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

Šiemet varžybose planuoja dalyvauti lengvaatlečiai, šio sporto mėgėjai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos ir Baltarusijos. „Gintarinės  jūrmylės“ dalyviai  tradiciškai  bėgs bent vieną jūrmylę, vaikai – pusę jūrmylės. Lengvosios atletikos profesionalai vyrai įprastai šiose varžybose bėga 6 jūrmyles, moterys – 3. Planuojama, jog šiemet „Gintarinės jūrmylėsׅ“ trasoje savo jėgas išmėgins iki 500 dalyvių.

„Dalyvauti kviečiami visi, tačiau kas nėra rimčiau pasiruošęs, rekomenduojame pasirinkti trumpesnį 1 jūrmylės nuotolį. Pajėgesni dalyviai renkasi 3 arba 6 jūrmylių trasas“, – sako Linas Bružas, Klaipėdos miesto bėgimo klubo „Gintarinė jūrmylė“ pirmininkas.

Simboliška, kad pajūryje vykstančių bėgimo trasų matas yra ne kilometrai, o jūrmylės – 1852 m. „Gintarinė jūrmylė“ išsiskiria ir savo unikalia trasa, kuri prasideda Sveikatingumo ir sporto bazėje, driekiasi pamariu, vinguriuoja mišku ir pajūriu.