Istorinis momentas: Ulanovą praradęs „Žalgiris“ pirmą kartą krito LKL ketvirtfinalyje

AA

Kauno „Žalgiris“ patyrė pirmą pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ketvirtfinalių istorijoje.

Permainingose rungtynėse Klaipėdos „Neptūnas“ savo aikštėje 70:68 įveikė Lietuvos čempionus ir išlygino serijos rezultatą – 1-1.

Ketvirtfinalyje žaidžiama iki trijų pergalių, o trečiosios serijos rungtynės šeštadienį įvyks Garliavoje.

Prieš prasidedant paskutinei ketvirtojo kėlinio minutei Deividas Gailius smeigė tritaškį ir išvedė šeimininkus į priekį (66:64), o likus 17 sekundžių klaipėdietis pridėjo ir vieną baudą – 67:64.

Vis dėlto Lukas Lekavičius greitai atsakė dviem taškais (66:67), Gailius vėl pataikė tik vieną baudą (68:66), o rezultatą likus 3 sekundėms išlygino Karolis Lukošiūnas – 68:68.

Po Dainiaus Adomaičio paprašytos minutės pertraukėlės tritaškiui išvestas buvo Gailius, prieš kurį prasižengė Joshas Nebo. Vis dėlto Gailius prametė pirmąsias dvi baudas, tačiau paskutiniu metimu išvedė „Neptūną“ į priekį – 69:68.

„Žalgiris“ bandė gelbėtis, bet išmesdami kamuolį iš už galinės linijos suklydo, o pergalę šeimininkams baudos metimus įtvirtino paskutinės minutės herojus Gailius.