Iš pasaulio vaikų žaidynių klaipėdiečiai grįžta su 7 medaliais

AA

Koventryje (Jungtinė Karalystė) vykusiose pasaulio vaikų žaidynėse klaipėdiečiai iškovojo visų spalvų medalius. Klaipėdos lengvaatlečių sąskaitoje - 4 medaliai (3 sidabro ir 1 bronzos), mūsų plaukikai pasidabino trimis medaliais (2 aukso ir 1 sidabro).

klaipėdos lam

Koventryje puikiai pasirodė Klaipėdos "Gintaro" sporto centro auklėtinis Mantas Kaušpėdas. Šis Jandros Bogužienės auklėtinis pasaulio vaikų žaidynėse net du kartus gerino Lietuvos berniukų iki 15 metų 50 m plaukimo nugara rekordą.

14-metis klaipėdietis, minėtą distanciją įveikęs per 26,63 sek., iškovojo aukso medalį.

Atrankoje jo rezultatas (26,9 sek.) taip pat buvo pats geriausias tarp 34 startavusių dalyvių.

M. Kaušpėdas čempionu tapo ir dvigubai ilgesnėje distancijoje (58,27 sek.), o 200 m nuotolyje pelnė sidabrą (2 min. 12,45 sek.).

Sėkmingai pasaulio vaikų žaidynėse pasirodė ir Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (LAM) atstovai.

Pirmoji medalį 400 m bėgimo varžybose iškovojo Aliana Odebiyi. Ji atkarpą įveikė antra, pasiekė asmeninį rekordą (58,64 sek.) ir pasipuošė sidabro medaliu.

Jos puikiu pavyzdžiu pasiekė ir Skaistė Samsonova, šuolio į aukštį rungtyje taip pat buvusi antra - 164 cm. Tai asmeninis sportininkės rekordas.

Dar klaipėdiečiams sidabras sužibo ir mišrios 4x100 m estafetės varžybose. Klaipėdai šioje estafetės rungtyje atstovavo Urtė Aušraitė, Danielius Moisejenko, Meda Buziūtė ir Karolis Lapinskas.

Rutulio stūmimo sektoriuje Emutė Kaubrytė iškovojo bronzos medalį. Ji 3 kg rutulį nustūmė 10 m 66 cm.

Dar du LAM auklėtiniai buvo labai arti medalių - ketvirti - šuolio į aukštį rungtyje. Tai - Viltė Makaraitė (1 m 58 cm) ir Karolis Lapinskas (1 m 65 cm).

LAM auklėtinių medalių derlius galėjo būti ir didesnis. Apmaudžiai nepasisekė Klaipėdos merginoms Urtei Aušraitei, Medai Buziūtei, Viltei Makaraitei ir Alianai Odebiyi. Jos estafetės 4x100 m bėgimo varžybų pirmajame etape buvo pirmos tarp trijų bėgimų (50,08 sek.) ir jau mintyse ruošėsi finalui, tačiau po kažkurio laiko, protokoluose atsirado raidės - "DQ". Tai reiškia, kad Klaipėdos merginų kvartetas diskvalifikuotas. Vėliau paaiškėjo, kad pažeista lazdelės perdavimo taisyklė ?

"Šįkart pritrūko sėkmės. Toks jau tas sportas. Į Klaipėdą grįžtame ne tik su medaliais, bet svarbiausia su gera emocija ir neįkainojama patirtimi", - sakė Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos treneris Mindaugas Krakys.

Žaidynėse dar dalyvavo ir Vlado Knašiaus krepšinio mokyklos 3x3 merginų krepšinio komanda: Samanta Rupšytė, Emilija Gelžinytė, Emilija Vaitkutė, Karolina Vaitkutė su trenerė Diana Anužienė. Šįkart medalių iškovoti nepavyko - pralaimėta ketvirtfinalyje ir iškovota 5-8 vietos.

Visgi, reikia pripažinti, kad Klaipėdos sportininkų debiutas pasaulio vaikų žaidynėse - gana sėkmingas: iškovota gražių pergalių, parsivežti 7 medaliai ir dar Koventryje užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas.

Klaipėdiečiai Koventryje buvo išties pastebimi ir tinkamai reprezentavo Klaipėdos vardą: visi buvo pasipuošę vienodomis reprezentacinėmis Klaipėdos miesto sportininkų aprangomis, vežėsi Klaipėdos ir Lietuvos vėliavas ir jas kėlė per apdovanojimų ceremonijas.