FIBA moterų Europos taurėje kitą sezoną žais dvi Lietuvos komandos

FIBA moterų Europos taurėje kitą sezoną žais dvi Lietuvos komandos
AA

FIBA moterų Europos taurė oficialiai paskelbė 2024-2025 m. sezone dalyvaujančių klubų sąrašą, kuriame atsidūrė dvi Lietuvos ekipos su iš anksto garantuota vieta reguliariajame sezone. 

Tai – antrame pagal pajėgumą Senojo žemyno moterų turnyre debiutuosiantis Klaipėdos „Neptūnas-Amberton“ ir Vilniaus „Kibirkštis“, kuri šiose pirmenybėse varžysis jau trečius metus paeiliui.

Dalyvauti kitame Europos taurės sezone norą išreiškė 50 klubų, iš kurių 40 gavo tiesioginę vietą reguliariajame sezone.

Kitos 3 vietos atiteks Eurolygos kvalifikacijos barjerų neveikusioms komandoms, o paskutines penkias vietas užims Europos taurės atrankos turnyrus laimėjusios ekipos.

Reguliariajame sezone 48 dalyvausiantys klubai bus suskirstyti į 12 grupių po keturias komandas. Tiek atrankos, tiek reguliariojo sezono burtai vyks Miunchene, Vokietijoje, liepos 18 d.

Praėjusį Europos taurės sezoną „Kibirkštis“ savo pasirodymą baigė grupių etape, o 2022-2023 m. sezone – šešioliktfinalyje. 

Vilnietės prabėgusiame sezone taip pat į viršų kėlė „SMART WAY MLKL“ trofėjų, Karalienės taurėje pasipuošė bronzos medaliais, o „BioSil-Baltijos lygoje“ liko ketvirtos.

Uostamiesčio komanda tapo Karalienės taurės čempionėmis ir pasidabino „BioSil-Baltijos lygos“ bei „SMART WAY MLKL“ bronza.