Dovana Lietuvai: pirmąkart istorijoje jauniausiųjų Pasaulio čempionate buriuotojas Erikas Scheidt - TOP 10

Dovana Lietuvai: pirmąkart istorijoje jauniausiųjų Pasaulio čempionate buriuotojas Erikas Scheidt - TOP 10
AA

Simboliškai Valstybės dieną finišavusiame Pasaulio „Optimist“ čempionate jaunasis Lietuvos buriuotojas, olimpinės vicečempionės Gintarės Volungevičiūtės Scheidt ir daugkartinio olimpinio medalininko, Brazilijos buriavimo legendos Roberto Scheidto sūnus, Erikas Scheidtas padovanojo Lietuvai 7-ąją vietą, kas yra kol kas aukščiausias pasiekimas tokio rango varžybose jauniausiųjų buriuotojų klasėje.

„Pirmą kartą Lietuvos buriavimo istorijoje turime tokį aukštą rezultatą „Optimist“ klasėje. Kas bent kiek susigaudo buriavime, tikrai žino, kad pasiekus rezultatą dešimtuke Pasaulio čempionate pačioje masiškiausioje „Optimist“ klasėje, sportininko karjera sparčiai artėja olimpinės klasės ir Olimpiados link. Aš tikrai tikiu, kad jau greitai Eriką matysime ant aukščiausios apdovanojimų pakylos pakeliui į olimpinę klasę“, – po čempionato finišo džiaugėsi Lietuvos „Optimist“ asociacijos prezidentė Asta Pajarskienė.

Drauge su E. Scheidt visą čempionato savaitę Bodrume, Turkijoje, buvusios G. Volungevičiūtės Scheidt teigimu, čempionatas vaikams buvo išties sudėtingas, pareikalavo daug fizinių ir psichologinių jėgų, susikaupimo, gebėjimo įveikti įtampą.

Pavyzdžiui, čempionato pradžioje UFD baudos vėliavėlę už priešlaikinį startą gavęs E. Scheidtas likusias varžybas turėjo labai saugotis ir visada startuoti keliomis sekundėmis vėluodamas bei tik vėliau distancijoje atsikovoti prarastą atstumą, kad tik tokios vėliavėlės, reiškiančios diskvalifikaciją iš tų lenktynių, nebegautų. Nepaisant to, dieną prieš finalines lenktynes Lietuvos atstovas buvo iškovojęs ketvirtąją poziciją su visomis galimybėmis kovoti dėl prizinių vietų.

„Paskutiniąją dieną buvo tikrai labai didelė įtampa. Pirmųjų lenktynių metu vėjas dar nebuvo nusistovėjęs, kiek silpnesnis, buvo labai svarbu teisingai atspėti, kurioje distancijos pusėje jis ateis pirmiau. Erikui šįkart nepasisekė, ir nors pavėjiniuose kursuose jis atsikovojo nemažai vietų, finišo liniją kirto 49, kas, žinoma, išmušė jį iš lyderių. Vis dėlto, antrų lenktynių metu vėjas sustiprėjo ir Erikas finišavo 5. Bendras rezultatas, septintoji vieta, tikrai geras, bet, žinoma, tikėjomės daugiau ir žinojom, kad Erikas gali daugiau. Tačiau dabar džiaugiamės tuo, ką turim. Ne paskutinės varžybos, karjera tik prasideda“, – po finišo dalinosi G. Volungevičiūtė Scheidt.

Varžybų permainingumą rodo ir galutiniai rezultatai, kur paskutinioji diena iš esmės pakeitė lyderius. Kone visą čempionatą pirmavęs Ukrainos atstovas Danyilas Mykhailichenko liko ketvirtoje pozicijoje, o į pirmą vietą išsiveržė nė karto per visas varžybas geriausiųjų trejetuke nebuvęs tailandietis Weka Bhanubandh. Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino JAV jaunasis buriuotojas Jamesas Pine‘as ir italas Francesco Carrieri.

Dar vienas Pasaulio čempionate Lietuvai atstovavęs jaunasis sportininkas, savo tarptautinę buriavimo karjerą dar tik pradedantis Augustas Buividas bendroje įskaitoje užėmė 175 vietą.

Ikona, uždaryti