Diana Mačiūtė - pirmoji moteris Lietuvos istorijoje, apsigynusi 5 DAN!

Diana Mačiūtė - pirmoji moteris Lietuvos istorijoje, apsigynusi 5 DAN!
AA

Rugsėjo 27-28 dienomis Lenkijoje, Kielce mieste, vyko aukščiausio rango karate meistrų seminaras bei juodų diržų kvalifikacijos kėlimo egzaminas. Jame dalyvavo ir vieno iš stipriausių karate kyokushin klubo „Okinava“ prezidentė Diana Mačiūtė. Diana yra ne tik du kartus pripažinta geriausia metų trenerė, bet ir LKKF prezidiumo narė, Lietuvos rinktinės trenerė, pasaulio ir Europos čempionė.

 

Po pandemijos laikančiųjų juodų diržų egzaminą buvo 87 dalyviai ir net 35 laikė 5 DAN iš kurių buvo tik 2 moterys.

Pirmąją dieną vyko dvi treniruotės po 3 val., o jau antrąją dieną dalyviai buvo išvežti į ypatingą vietą, didžiausią pasaulyje, Japoniško stiliaus kovos menų centrą „Dojo Stara Wies“. Ten egzaminas vyko keturiais etapais: Kihon (karate technikos atlikimas vietoje), Idogeiko (karate technikos atlikimas su judėjimu), Kata (kova su šešėliu) ir fizinis testas. Po 3 valandų trukmės testavimo, dalyviai grįžo į Kielce miestą, kuriame vyko paskutinis egzamino etapas kovos. Šiame egzamine dalyviai turėjo kovoti su visais, nepaisant ūgio, svorio, amžiaus ir lyties skirtumų. Kovų tikslas parodyti dvasią ir jėgą.

Visas egzaminas buvo labai intensyvus, tačiau Diana Mačiūtė, po 7 metų egzaminų laikymo pertraukos (dėl pandemijos visi seminarai buvo nukelti), turėdama didžiulę sportinę patirtį, užtikrintai ir net su pagyrimu išlaikė paskutinį savo juodojo diržo egzaminą. Šis 5 DAN yra vienas iš aukščiausių pasiekimų Dianos Mačiūtės karjeroje. Tai vienintelė moteris Lietuvoje, pasiekusi tokį aukštą meistriškumo lygį kyokushin karate kelyje. Sekantis juodas diržas 6 DAN jau nėra laikomas, o yra suteikiamas už nuopelnus karate kyokushin Lietuvos ir Europos organizacijoms arba už išugdytus Europos ir Pasaulio čempionus.

Diana Mačiūtė dalinosi emocijomis po egzamino: „Ruošiausi ir fiziškai, ir morališkai, nes po 7 metų pertraukos egzamino jaudulio jausmas buvo stiprus. Visada sportavau ir buvau pasiruošusi šiam egzaminui. Išlaikiusi jį su pagyrimu, įsitikinau, kad tikrai esu jo verta.“

Tolimesnis Dianos Mačiūtės planas paruošti savo 7 auklėtinius artėjančiam Europos čempionatui, vyksiančiame lapkričio mėnesį, Bulgarijoje.

Reklama Ikona, uždaryti