BC "Neptūnas" laimėjo įtemptą mačą

AA

Tomo Gaidamavičiaus vyriausiojo Klaipėdos „Neptūno“ (13-9) trenerio vaidmenyje debiutavo pergalingai. Mėlynai balti savų žiūrovų akivaizdoje 78:73 (20:15, 23:15, 16:21, 19:22) pranoko Alytaus „Sintek-Dzūkija“ (6-16) krepšininkus.

Uostamiesčio ekipa šiose rungtynėse naudojo devynių žaidėjų rotaciją. Komandai padėti negalėjo šlaunies bei piršto traumas besigydantys Tomas Delininkaitis ir Deividas Gailius, o Žygimantas Janavičius nežaidė dėl ligos.

Šios netektys nesutrukdė klaipėdiečiams nuo varžovų atitrūkti jau dvikovos pradžioje. Solidžiai pirmajame kėlinyje į aikštelę įėjęs jaunasis Tadas Pažėra staigiai pelnė penkis taškus, o iki ilgosios pertraukos pasižymėti spėjo visi „Neptūno“ žaidėjai.

Pirmoje mačo dalyje 8 tritaškius iš 17 (47 proc.) realizavęs „Neptūnas“ po dviejų ketvirčių turėjo dviženklį pranašumą 43:30.

Keturi tolimi „Sintek-Dzūkija“ tritaškiai per trečiąjį ketvirtį leido uostamiesčio ekipos persvarą sumažinti iki vienaženklės 59:51.

Įtemptas mačas persikėlė ir į lemiamą kėlinį. Gytis Masiulis galingu dėjimu, likus minutei iki susitikimo pabaigos, sudrebino krepšio konstrukciją, o „Neptūno“ persvara siekė 6 taškus – 76:72.

Kitoje atakoje alytiškiai pelnė dvitaškį, Martynas Mažeika buvo nubaustas penktąja pražanga, tad progos pasireikšti karštu momentu sulaukė T.Pažėra.

Iki rungtynių pabaigos likus 24 sekundėms Tadas Sedekerskis prasižengė prieš tritaškį metusį „Sintek-Dzūkiją“ legionierių Gabe‘ą DeVoe, tačiau šis realizavo vos vieną baudos metimą. Po kelių akimirkų techninės nuobaudos susilaukė svečių puolėjas Artūras Jomantas, taip dvikovoje padėjęs galutinį tašką.

Po keturių mėnesių pertraukos sugrįžęs Darrinas Dorsey šio vakaro dvikovoje žaidė 27 minutes, pelnė 13 taškų (1/3 dvit., 3/5 trit., 2/3 baud.), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 3 kartus suklydo bei užfiksavo 13 naudingumo balų.

Pergalingame mače kovą dėl kamuolių „Neptūnas“ laimėjo 39-32, o tolimus metimus realizavo 38 proc. taiklumu – tikslą pasiekė 10 tritaškių iš 26.

Kitas rungtynes uostamiesčio ekipa žais artėjantį šeštadienį, kuomet į „Švyturio“ areną atvyks Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 16, Darrinas Dorsey 13, Gytis Masiulis ir Džiugas Slavinskas – po 8.

„Sintek-Dzūkija“: Artūras Jomantas, Gabe‘as DeVoe ir Gediminas Žalalis – po 12.