Auksinis proveržis: prieš serbus atsilaikę vokiečiai – pasaulio čempionai

Auksinis proveržis: prieš serbus atsilaikę vokiečiai – pasaulio čempionai
AA

Pernai Europos čempionate 17 metų trukusį medalių badą nutraukusi Vokietijos rinktinė tęsia auksinį šalies krepšinio proveržį. Gordono Herberto auklėtiniai finale Maniloje 83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20) įveikė Serbijos krepšininkus. 

Vokiečiams tai yra pirmasis triumfas PČ šalies istorijoje ir pirmasis aukso medalis nuo 1993-ųjų Europos čempionato. Iki šiol geriausias rezultatas buvo bronzos medalis iškovotas 2002 m.

Vokietija buvo vienintelė planetos pirmenybių komanda, kuri nepatyrė nė vieno pralaimėjimo.

Pirmoji mačo pusė klostėsi labai atkakliai. Serbai rungtynes pradėjo tritaškiu ir galingu Nikola Jovičiaus dėjimu, tačiau 5 taškų pranašumas buvo didžiausias, kurį per pirmąsias 20 minučių buvo pavykę susikurti abiem ekipoms. 

Pirmajame kėlinyje prasiveržimą atlikęs Ognjenas Dobričius parkrito po kontakto su Johannesu Voigtmannu ir pasuko čiurną. Krepšininkas po kelių minučių pakilo nuo parketo ir su štabo pagalba patraukė į rūbinę. Daugiau aikštėje jis nepasirodė. 

Trečiajame kėlinyje Denniso Schroderio vedini vokiečiai spurtavo 13:2 ir pirmą kartą mače tarp komandų atsirado dviženklis skirtumas (64:53). Vokiečiai trečiajame ketvirtyje pademonstravo puikią gynybą ir varžovams leido pelnyti tik 10 taškų bei prieš lemiamą kėlinį pirmavo 69:57. 

Aleksa Avramovičius ketvirtą kėlinį pradėjo dėjimu ir tritaškiu, dvitaškį pridėjo ir Filipas Petruševas, o serbų deficitas ištirpo iki 7 taškų (64:71). 

basketnews

Reklama Ikona, uždaryti