Alytuje - saldi „Neptūno“ pergalė

AA

Puikią formą demonstruojantis Klaipėdos „Neptūnas“ (12-21) ketvirtą kartą šiame sezone laimėjo prieš Alytaus „Dzūkiją“ (10-22) ir iškovojo trečiąją pergalę paeiliui. Galutinis rungtynių rezultatas 86:77 (22:18, 26:23, 21:19, 17:17).

Tik pačioje rungtynių pradžioje „Neptūno“ krepšnininkai buvo atsilikinėjančių vaidmenyje, kuomet šeimininkai pirmavo 2:0. Nuo to laiko Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai atgal nesidairė ir didino persvarą. Po Mato Jogėlos dėjimo į krepšį, uostamiesčio ekipos pranašumas šoktelėjo iki 11 (42:31). Prieš ilgąją pertrauką „Dzūkija“ ginklų nesudėjo ir deficitą spėjo sumažinti iki 7 (48:41).

Nuostabiai pirmoje rungtynių pusėje žaidęs Žygimantas Janavičius pelnė 16 taškų ir užfiksavo 24 naudingumo balus.

Klaipėdiečiams pranašumą susikrauti pavyko dėka sėkmingos kovos dėl atšokusių kamuolių, kurią jie laimėjo 22:10.

Kaip iš natų trečiąjį kėlinį pradėję T.Gaidamavičiaus auklėtiniai spurtavo 6:0 ir atstatė dviženklį pranašumą (54:41). Visgi ginklų Alytaus ekipa ir vėl nebuvo linkusi sudėti. Klaipėdos „Neptūnui“ sunkiai sekėsi stabdyti Matą Juciką, kurio pastangomis alytiškiai atsilikimą sumažino iki 6 taškų (64:58).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei minutei, Paolo Marinelli pataikė tritaškį metimą ir sumažino skirtumą tarp komandų iki 7. Vis dėlto tai buvo arčiausiai, kiek dzūkai priartėjo, o gan solidžiai viso ketvirto kėlinio metu žaidę klaipėdiečiai pergalės iš rankų nepaleido.

Kovoje prieš Alytaus ekipą „Neptūnui“ padėti negalėjo rankos traumą patyręs Evaldas Šaulys, taip pat iš rikiuotės yra iškritę Darrinas Dorsey, Aidas Einikis ir Adomas Sidarevičius.

Klaipėdos „Neptūnas“: Matas Jogėla 22 (8 atk.kam), Žygimantas Janavičius 17 (6 atk.kam, 6 rez.perd), Deividas Gailius 16 (4 atk.kam), Norbertas Giga ir Martynas Mažeika – po 10, Džiugas Slavinskas 6 (6 atk.kam).

Alytaus „Dzūkija“: Artūras Jomantas 23 (9 atk.kam, 4 rez.perd), Vytenis Čižauskas 19 (4 atk.kam, 4 rez.perd), Matas Jucikas 13 (4 atk.kam), Paolo Marinelli 10 (4 atk.kam, 4 rez.perd).