Kaip Prižiūrėti Barzdą: Patarimai

Kaip Prižiūrėti Barzdą: Patarimai
AA

Ar žinojote, kad vyrai vidutiniškai praleidžia 5 mėnesius savo gyvenimo skusdamiesi? Tačiau šiandien vis daugiau vyrų renkasi auginti barzdą, ir ne be priežasties - moksliniai tyrimai rodo, kad barzda gali apsaugoti nuo 90-95% kenksmingų UV spindulių!

Visų pirma, svarbu žinoti, kaip prižiūrėti barzdą teisingai. Įdomu tai, kad vasarą barzda auga greičiau nei žiemą dėl padidėjusio testosterono kiekio organizme. Būtent todėl tinkama priežiūra tampa dar svarbesnė - ekspertai rekomenduoja barzdą plauti 1-2 kartus per savaitę, kad nebūtų pašalinti natūralūs aliejai.

Nesvarbu, ar tik pradedate auginti barzdą, ar jau turite ją ilgesnį laiką, profesionalūs barzdaskučiai gali padėti išsirinkti jūsų veido bruožams tinkantį stilių ir išmokyti, kaip tinkamai ją prižiūrėti. Šiame straipsnyje pasidalinsime profesionaliais patarimais ir atskleisime barzdaskučių paslaptis, kurios padės jums išlaikyti barzdą sveiką ir dailią.

Barzdos auginimo pradžia: profesionalūs patarimai

Barzdos auginimo pradžia: profesionalūs patarimai

Pradėdami auginti barzdą, pasiruoškite kelionei, kuri reikalauja kantrybės ir atsidavimo. Barzdos auginimas nėra tik plaukų ant veido didinimas - tai procesas, reikalaujantis tiek fizinio, tiek psichologinio pasiruošimo.

Kaip pasiruošti barzdos auginimui

Visų pirma, barzdos nebus be vieno labai svarbaus ingrediento – pasiryžimo. Reikės ryžto nesustoti niežtint barzdai ar veriant aplinkinių žvilgsniams. Prieš pradėdami, švariai nusiskuskite – barzdą geriausia pradėti auginti nuo nulio, kaip ir paveikslą tapyti nuo švaraus lapo. Taip pat svarbu įsivaizduoti būsimą įvaizdį ir bent apytiksliai suprasti, kiek jums tiks barzda.

Pasiruoškite psichologiškai ir fiziškai:

  • Paslėpkite visas skutimosi priemones bent mėnesiui
  • Geriausias laikas pradėti – atostogų pradžioje
  • Iš anksto įsigykite barzdos priežiūros priemones

Pirmosios savaitės iššūkiai

Antrą ir trečią dieną ražiena suteiks jūsų įvaizdžiui nerūpestingumo, tačiau kartu patirsite nemalonių pojūčių. Daugelis vyrų skundžiasi, kad auginant barzdą juos pradeda kankinti niežulys. Tai normalu ir laikina – niežulį malšinkite plaudami ir drėkindami odą.

Kiekvieną dieną per pirmąjį mėnesį šereliai tampa storesni, tačiau vis dar dygsta į šalis. Maždaug nuo trečios savaitės galite pradėti naudoti kokybišką barzdos aliejų, kuris sumažins niežulį, suminkštins barzdos plaukus, neleis jiems lūžinėti, pamaitins odą ir skatins plaukų augimą.

Taip pat susiduriama su socialiniais iššūkiais – draugai gali klausinėti, ar matėte save veidrodyje. Nepamirškite, kad šis "blogų dienų periodas" yra laikinas, todėl neskubėkite nusiskusti barzdos.

Kada kreiptis į barzdaskutį pirmajam formavimui

Po 4 savaičių laisvo augimo barzda įgauna pastebimą tankį ir formą. Tai optimaliausias laikas apsilankyti pas barzdaskutį pirmajam formavimui. Profesionalus barzdaskutys rekomenduoja: „Jeigu nusprendėte užsiauginti barzdą, siūlyčiau leisti jai laisvai augti bent dvi tris savaites ir per tą laikotarpį nieko su ja nedaryti. Tada apsilankykite pas specialistą.“

Specialistas apžiūrės, ar barzda auga tolygiai, patars, kokia barzdos forma jums geriausiai tiktų, ir kokių barzdos priežiūros priemonių reikėtų. Nepersistenkite patys formuodami barzdą – pradėkite po truputį arba, geriausia, patikėkite pirmąjį formavimą profesionalui.

Pirmasis vizitas pas barzdaskutį nustatys jūsų barzdos priežiūros toną ateityje, todėl rinkitės patikimą specialistą, turintį patirties formuojant barzdas.

Kasdienė barzdos priežiūros rutina

Kasdienė barzdos priežiūros rutina

Tinkama kasdienė rutina yra pagrindinis veiksnys, užtikrinantis sveikos ir patrauklios barzdos išvaizdą. Kaip ir plaukai ant galvos, barzda reikalauja reguliarios priežiūros – tačiau su tam tikrais skirtumais, kuriuos svarbu žinoti kiekvienam barzdočiui.

Rytinis barzdos prausimas ir drėkinimas

Nors barzda turi būti reguliariai plaunama, perdėtas plovimas gali pakenkti. Profesionalai rekomenduoja barzdą plauti 2-3 kartus per savaitę, naudojant specialiai barzdai skirtą šampūną arba prausiklį. Įprasti plaukų šampūnai dažnai būna per stiprūs ir gali išsausinti tiek barzdos plaukus, tiek odą po ja.

Barzdai skirti šampūnai pasižymi švelnesne sudėtimi ir dažnai būna praturtinti natūraliais aliejais, kurie ypač svarbūs, nes veido plaukai yra stambesni ir linkę greičiau išdžiūti. Šampūne esantys natūralūs aliejai ne tik valo, bet ir sudrėkina odą, taip padėdami išvengti pleiskanojimo ir niežėjimo.

Po plovimo itin svarbus žingsnis – barzdos drėkinimas. Tam puikiai tinka barzdos aliejus arba balzamas. Aliejus suteikia barzdai šias naudingas savybes:

  • Apsaugo nuo niežėjimo ir pleiskanojimo
  • Saugo plaukus nuo išsausėjimo
  • Suteikia barzdai blizgesio
  • Maitina plaukus ir odą po jais

Geriausia barzdos aliejų naudoti iš ryto, iškart išėjus iš dušo, kai barzda dar šiek tiek drėgna. Nedidelį aliejaus kiekį (kelių lašų paprastai pakanka) paskirstykite tarp delnų ir švelniai įtrinkite į barzdą, pasiekdami ir odą po plaukais.

Barzdos šukavimo technika

Reguliarus barzdos šukavimas – dar vienas svarbus kasdienės priežiūros elementas. Profesionalai rekomenduoja šukuoti barzdą ryte ir vakare, naudojant specialias barzdos šukas arba šepetį. Tinkama šukavimo technika ne tik padeda išlaikyti barzdą tvarkingą, bet ir pašalina mazgelius bei tolygiai paskirsto aliejų per visą barzdą.

Didesnėms barzdoms verta rinktis natūralias, rankų darbo barzdos šukas, o ne pigaus plastiko, kurios gali dirginti odą ir pažeisti plaukus. Teisingai šukuokite barzdą tokia tvarka:

Pradėkite šukuoti nuo kaklo vidurio, judėdami aukštyn ir į išorę. Jei susiduriate su raizginiais, nesistenkite jų ištraukti jėga – švelniai ir sklandžiai išnarpliokite plaukus. Po išnarpliojimo tęskite šukavimą nuo viršaus iki apačios ir suformuokite ūsus pagal savo pageidavimus.

Tinkamai prižiūrima barzda atrodo ne tik estetiškai patraukli, bet ir liudija jūsų rūpestingumą bei dėmesį detalėms. Nuosekliai laikydamiesi šios kasdienės rutinos, netrukus pastebėsite, kaip jūsų barzda tampa minkštesnė, sveikesnė ir lengviau valdoma.

Kaip suformuoti barzdą pagal veido formą

Kaip suformuoti barzdą pagal veido formą

Tinkamas barzdos stilius gali ženkliai pagerinti jūsų išvaizdą, pabrėžiant stipriąsias veido savybes ir maskuojant trūkumus. Barzdos formos pasirinkimas nėra atsitiktinis – jis turi derėti su jūsų veido struktūra, kad sukurtų harmoningą bendrą vaizdą.

Apvaliam veidui tinkantys barzdos stiliai

Vyrams su apvaliu veidu reikėtų siekti vizualiai pailginti veidą. Todėl rekomenduojama:

  • Palikti ilgesnius plaukus smakro srityje – taip veidas atrodys ilgesnis ir ne toks apvalus
  • Vengti vešlių žandenų, nes jos dar labiau išryškins veido apvalumą
  • Rinktis vadinamąją "ožio barzdelę", kuri puikiai pabrėžia skruostikaulius

Taip pat galimi tokie stiliai kaip "Van Dyke" arba "Balbo" barzdos forma, kuri suteiks veidui daugiau kampuotumo.

Pailgam veidui tinkantys barzdos stiliai

Jeigu jūsų veidas yra pailgas arba stačiakampio formos, barzdą formuokite taip:

  • Palikite daugiau plaukų ant žandų, o mažiau ant smakro
  • Trumpinkite ir kirpkite barzdą ties smakru
  • Venkite per ilgos barzdos, kuri tik dar labiau vizualiai pailgins veidą

Puikus pasirinkimas pailgo veido savininkams yra "Gunslinger" arba "Hollywoodian" stiliaus barzda, kuri suteiks veidui daugiau pločio.

Kvadratiniam veidui tinkantys barzdos stiliai

Vyrai su kvadratiniu veidu dažniausiai turi ryškų žandikaulį. Jiems labiausiai tinka:

  • Trumpa, tvarkinga barzda su suapvalintais kampais
  • "Van Dyke" stilius su siaura barzdos linija prie smakro
  • Nedidelė, apvali barzda aplink burną

Kvadratinio veido savininkams taip pat tinka smakro juostos formos barzda arba "ožio barzdelė", kurios suapvalina veido kampus.

Profesionalus barzdos formavimas namuose

Norint profesionaliai suformuoti barzdą namuose, jums reikės:

  1. Kokybiškos plaukų kirpimo mašinėlės su skirtingais antgaliais
  2. Aštrių barzdos žirklių
  3. Specialių barzdos šukų arba šepečio
  4. Skustuvo kontūrams formuoti

Pradėkite formuoti nuo ilgesnio plauko, palaipsniui mažinant ilgį, kol pasieksite norimą rezultatą. Skruostų ir kaklo linijas formuokite skustuvu, kad išgautumėte aiškias ribas. Atkreipkite dėmesį į simetriją – visada lyginkite abi veido puses.

Prieš formavimą rekomenduojama barzdą nuplauti, apdoroti garais ir šiek tiek sudrėkinti. Tai palengvins visą procesą ir apsaugos nuo plaukų pažeidimo.

Sezoninė barzdos priežiūra

Sezoninė barzdos priežiūra

Metų laikai itin reikšmingai veikia barzdos būklę ir augimą. Profesionalai pabrėžia, kad keičiantis sezonams būtina koreguoti barzdos priežiūros rutiną, nes skirtingos oro sąlygos skirtingai veikia barzdos plaukus bei odą.

Barzdos priežiūra vasarą

Įdomu tai, kad vasarą barzda auga greičiau nei žiemą dėl padidėjusio testosterono kiekio organizme. Todėl vasaros metu barzdą reikia kirpti dažniau, norint išlaikyti tvarkingą formą. Kvinslando universiteto tyrimai rodo, kad barzda gali apsaugoti nuo 90-95% kenksmingų UV spindulių, todėl ji tampa natūralia veido apsauga nuo saulės.

Vasaros laikotarpiu rekomenduojama:

  • Naudoti lengvesnius barzdos aliejus, kurie neapsunkina odos karštą dieną
  • Plauti barzdą dažniau (2-3 kartus per savaitę), tačiau vengti intensyvaus drėkinimo pašalinimo
  • Rinktis produktus su UV apsauga, kad apsaugotumėte barzdos plaukus nuo išsausėjimo

Taip pat svarbu žinoti, kad karštu oru barzda padeda veidui vėstis, reguliuodama kūno temperatūrą.

Barzdos priežiūra žiemą

Žiema – tikras išbandymas barzdai. Šaltas oras, vėjas ir sausas patalpų šildymas neretai išsausina tiek plaukus, tiek odą po jais. Priešingai nei vasarą, žiemą reikia intensyviau drėkinti barzdą, kad ji išliktų sveika.

Žiemos sezonu patariama:

Rinktis sodresnį barzdos aliejų su argano ar jojobos aliejumi – jie ypač veiksmingai drėkina ir minkština plaukus. Naudoti barzdos balzamą, kuris ne tik drėkina, bet ir suformuoja apsauginį sluoksnį nuo šalčio. Užtikrinti, kad plaunant barzdą vanduo nebūtų per karštas, nes tai dar labiau išsausina plaukus.

Po žiemos sezonui pasibaigus, rekomenduojama atlikti kruopštų barzdos valymą šveitikliu ir pakirpti pažeistus plaukų galiukus. Tik tuomet barzda vėl įgaus sveiką išvaizdą ir bus lengviau valdoma. Svarbu nepamiršti, kad šaltu oru barzda veikia kaip natūralus veido šildytuvas, todėl jos priežiūra tampa dar svarbesnė.

Išvada

Barzdos priežiūra reikalauja dėmesio ir atsidavimo, tačiau rezultatai tikrai to verti. Tinkamai prižiūrėta barzda ne tik pagerina išvaizdą, bet taip pat suteikia natūralią apsaugą nuo aplinkos poveikio.

Svarbu prisiminti, kad kiekvienas veidas yra unikalus, todėl barzdos stilių būtina pritaikyti individualiai. Reguliari priežiūra, tinkamų produktų naudojimas bei sezoninių pokyčių paisymas padės išlaikyti barzdą sveiką ir patrauklią visus metus.

Nesvarbu, ar tik pradedate auginti barzdą, ar jau turite ilgametę patirtį - profesionalūs barzdaskučių patarimai bei tinkama kasdienė rutina padės pasiekti norimų rezultatų. Atminkite - sveika ir dailiai suformuota barzda yra ne tik stiliaus elementas, bet ir jūsų asmenybės atspindys.