Maestro gimtadienio proga Nidai bus sugrąžintas Vytauto Kernagio balsas ir jo kūryba: prie Kernagio skulptūros bus galima pasiklausyti akustinių autoriaus dainų.
„Tavo vaikystė buvo laiminga, jei joje buvo mama, tėtis ir Vytautas Kernagis“, – skelbia vienas interneto memų. Gegužės 19 d. lietuvių dainuojamosios poezijos pradininkui, atlikėjui ir autoriui, pramoginių renginių režisieriui ir televizijos laidų vedėjui būtų sukakę 69-eri.
„Pirmoji ir ryškiausia Vytauto Kernagio sąsaja su Nida be jokios abejonės buvo filmas „Maža išpažintis“ ir personažas Benas. Tai buvo tikra bomba. Laisvas, grojantis gitara, gelbėjantis žmones ir dar gindamas merginą "gavęs į akį" vaikinas. Visi žinojo, kad Benas ir Nida yra neatsiejami“, – sako Vytauto Kernagio fondo steigėjas, maestro sūnus Vytautas Kernagis.
Vėliau V. Kernagis Nidą lankydavo gastrolių su „Dainos teatru“ metu, „Agilos“ salėje vykdavo koncertai. Prieš juos maestro mėgdavo pasivaikščioti kopose bei paplūdimiuose, minti dviratį.
Pasak maestro sūnaus, Nidos festivalis buvo Beno „prisikėlimo“ laikas. „Visi jį prisiminė. O ir laikas leidžiamas Nidoje buvo ypatingas. Matyt natūraliai ir Vytauto Kernagio - Beno skulptūra atsisėdo būtent čia“.
Erdvė aplink Romo Kvinto sukurtą bronzinę skulptūrą ilgainiui imta vadinti „Bardų skvereliu“. Vasaromis ji traukia žmonės įvairiais renginiais, jaunimo koncertais. Tikimasi, jog maestro gimtadienio proga į skverelį sugrįžusi jo muzika suteiks dar daugiau spalvų ir gražių prisiminimų, skambės akustinės Vytauto Kernagio dainos, maestro balsas ir gitara – toks buvo Benas.
Visai neseniai Vytauto Kernagio fondas išleido vinilinę plokštelę su filmo „Maža išpažintis“ garso takeliu. „Manau, kad ten skambančios dainos „Praskrido drambliai“, „Išdžius upeliai“, „Kelio daina“ ar „Nemušk žalčio“ yra labai smarkiai susijusios su Nida. Tiek šios, tiek kitos Vytauto Kernagio dainos, kurios suformavo dainuojamąją poeziją, kaip žanrą, labiausiai atspindės ir R. Kvinto sukurtos skulptūros dvasią. Manau, laukia geras laikas“, – tikina maestro sūnus ir jo vardo fondo įkūrėjas.
Vytauto Kernagio fondas įsteigtas 2008 m., siekiant išsaugoti maestro atminimą, vykdyti naujų kūrybinių idėjų sklaidą ir organizuoti pagalbą sergantiems onkologinėmis ligomis.
Vytautas Kernagis mirė 2008 m. kovo 15 d. Netrukus bičiulių prašymu skulptorius Romas Kvintas nutarė įamžinti maestro būtent Nidoje. Bardas buvo Nidos festivalio siela.