Vydmantuose sutvarkytas statybinėmis atliekomis užterštas sklypas

Vydmantuose sutvarkytas statybinėmis atliekomis užterštas sklypas
AA

Šiemet vasarį „Tvarkau Lietuvą“ interaktyviajame žemėlapyje buvo gautas pranešimas dėl netinkamo statybinių atliekų laikymo Vydmantuose, Kretingos raj. Iš teritorijos buvo išvežta 12,940 t betono atliekų ir 0,1 t mišrių statybinių atliekų. 

Apžiūros metu nustatyta, kad fiziniam asmeniui priklausančiame žemės sklype yra dvi krūvos statybinių atliekų . Sklypo savininkas pateikė paaiškinimą, kad apie statybines atliekas nieko nežinojo, nes paskutinį kartą teritorijoje lankėsi prieš metus, kuomet statybinių atliekų nebuvo.  

Žemės sklypo savininkui buvo duotas privalomasis nurodymas išrūšiuoti nepavojingąsias statybines atliekas ir jas priduoti atliekų tvarkymo įmonei, turinčiai teisę tvarkyti tos rūšies atliekas. Taip pat pateikti patvirtinančius dokumentus, kad šios atliekos priduotos atliekų tvarkymo įmonei.  

Š. m. kovą privalomasis nurodymas buvo įgyvendintas. Iš teritorijos buvo išvežta beveik 13 t betono atliekų ir 0,1 t mišrių statybinių atliekų. 

Aplinkosaugininkai primena, kad sklypo savininkai turi prižiūrėti savo turtą, kad neblogėtų aplinkos ekologinė būklė ir sklypai netaptų sąvartynais. Plačiau apie tai – Žemės įstatyme.   

Reklama Ikona, uždaryti