Ventės rago specialistai gelbėjo gandro koją, įstrigusią Grigeo pakuotėje

Ventės rago specialistai gelbėjo gandro koją, įstrigusią Grigeo pakuotėje
AA

Prieš kelias dienas Ventės Rago ornitologinė stotis gavo informacijos, kad Šiauliuose, viename gandralizdyje gandras ant kojos pasigavo maišą ir su juo skraido, kaip su parašiutu. Dažnai tokiems kliuviniams užspaudus nervus, paukščio galūnė apmiršta, o vėliau paukštis gali jos ir visai netekti ar nebevaldyti.

Jeigu kirai be galūnių dar gali išgyventi, tai gandrui, kuris maisto ieškosi nuolatos vaikščiodamas, tokia netektis būtų pražūtinga.

Organizacijoms, kurios turėtų pasirūpinti į bėdą patenkančiais paukščiais nusprendus laukti, kol paukštis pats išsivaduos, Ventės Rago ornitologinės stoties specialistai nutarė imtis veiksmų.

Sutarus, kad sodybos šeimininkai gandrą pavilios maitintis vienoje vietoje, tokiu būdu bus lengviau jį sugauti. Vos tik gandras rado pratinimo vietą, Ventės Rago ornitologinės stoties darbuotojai nuvyko į vietą ir pastatę specialią gaudyklę jį gana nesunkiai sugavo.

Panašu, paukštis buvo sugautas pačiu laiku, jo koja dar nebuvo apmirusi, tačiau žemiau užspaudimo vietos ji jau buvo kiek patinusi. "Labai tikimės, kad nekils jokių komplikacijų ir paukštis toliau gyvens pilnavertį gyvenimą|", - dalinosi Ventės Rago darbuotojai.

Sugautas paukštis buvo sužieduotas, ant nugaros buvo pritvirtintas Gamtos tyrimų centro GPS/GSM palydovinis siųstuvas, kuris padės paukštį stebėti.

"Dabar galėsime matyti, ne tik kaip jam sekasi gyventi Šiaulių priemiestyje, bet ir stebėsime jo migracijos kelius į žiemojimo vietas ir atgal. Simboliška, tačiau ant paukščio kojos buvo prikibusi GRIGEO tualetinio popieriaus pakuotė. Rūpinkimės gamta, netvarka aplink mus ne tik mums patiems „bado“ akis, bet ir gali pražudyti aplink gyvenančius gyvūnus" , - ragino Ventės Rago ornitologinės stoties darbuotojai.

Ikona, uždaryti