Vakarų Lietuvoje prasideda Karo Policijos pratybos „Šerifas 2024“

Vakarų Lietuvoje prasideda Karo Policijos pratybos „Šerifas 2024“
AA

Birželio 22–28 d. Vakarų Lietuvoje vyks Lietuvos kariuomenės Karo policijos organizuojamos tarptautinės pratybos „Šerifas 2024“. Pratybose dalyvaus virš 300 Karo policijos karių iš Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Belgijos, Estijos, Čekijos bei Portugalijos. Siekiant užtikrinti sąveiką ir veiksmų suderinamumą su Vidaus reikalų ministerijos tarnybomis pratybose dalyvaus Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai ir jų specialioji technika.

Pratybų tikslas – treniruoti Lietuvos kariuomenės Karo policijos padalinius planuoti ir vykdyti bendras kovinės paramos operacijas su NATO Karo policijos sąjungininkais ir Lietuvos teisėsaugos institucijomis. Pagal pratybų scenarijų skirtinguose Vakarų Lietuvos vietose pasitelkiant specialiąsias priemonės ir techniką bus treniruojamasi vykdyti Karo policijos standartines užduotis: riaušių malšinimo operacijas, svarbių asmenų apsaugą, asmenų sulaikymo ir jų konvojavimo operacijas, nusikalstamų veikų atskleidimo ir tyrimo užduotis. 

Kariai treniruosis Šilutės, Šilalės, Klaipėdos miesto savivaldybių teritorijose. Pratybos vyks šviesiu ir tamsiu paros metu: kariai judės pėsčiomis arba su ratinėmis karinėmis transporto priemonėmis, naudos imitacines – specialiąsias priemones. Didelė dalis užduočių bus vykdoma civilinėse teritorijose, kurių naudojimas karinių pratybų tikslais yra iš anksto suderintas su vietos savivaldos institucijomis ir jų savininkais.