Trims Neringos gatvėms - nauji pavadinimai

Trims Neringos gatvėms - nauji pavadinimai
AA

Naują pavadinimą siūloma suteikti buvusiai Nidos šiaurinei komunalinei ūkinei teritorijai, kuri šiandien tampa patrauklia vietove gyvenimui ir poilsiui, bei čia esančiam įvažiavimo keliui į individualių garažų kompleksą. Taip pat siūloma keisti Juodkrantės Kalno gatvės pavadinimą.

Neringos savivaldybė jau skelbė, kad naują pavadinimą siūloma suteikti Purvynės gatvės atšakai, einančiai per buvusią Nidos šiaurinę komunalinę ūkinę teritoriją. Siūlymas šiai atšakai suteikti Vėtrungių pavadinimą jau aptartas ir su šios vietovės gyventojais. Naują – Bulvikio akligatvio - pavadinimą taip pat siūloma suteikti Purvynės gatvės atšakai, kuria įvažiuojama į čia esantį individualių garažų kompleksą.

Naujai suteikus Vėtrungių gatvės (Vėtrungių g.) ir Bulvikio akligatvio (Bulvikio aklg.) pavadinimus, keisis Purvynės g. 31 - Purvynės g. 4 35 pastatų ir žemės sklypų adresai.
 

Neringos savivaldybė taip pat sulaukė juodkrantiškių siūlymo Juodkrantei sugrąžinti istorinį Vilų gatvės pavadinimą, taip pervadinant Kalno gatvę.

Anot asociacijos „Juodkrantės bendruomenė“, augant žmonių susidomėjimui išskirtine Juodkrantės kurorto istorija ir jos svarba Kuršių nerijai, vis dažniau pasigirsta pasisakymų apie tai, kad reikėtų grąžinti senąjį Vilų gatvės pavadinimą dabar esančiai Kalno gatvei.

„Juodkrantė buvo pirmasis kurortas Kuršių nerijoje, išgarsėjęs ir Europoje. Puošnios vilos ir viešbučiai telkėsi Vilų kvartale tarp prieplaukos ir kapinių, o pagrindinė gatvė vadinosi Vilų gatve. Dabar tai yra Kalno gatvė, kurios pavadinimas niekaip neprimena šlovingos kurorto istorijos. Turizmo reklamos tikslais būtų prasminga šiai gatvei sugrąžinti istorinį – Vilų gatvės – pavadinimą, kuris ne tik Juodkrantės svečiams padėtų suprasti, jog tai didelę istoriją turinčio kurorto gatvė, bet ir sustiprintų vietos gyventojų identitetą“, - argumentuojama asociacijos kreipimesi.

Palaikymą pakeisti Kalno gatvės pavadinimą į Vilų gatvę juodkrantiškiai išreiškė juos vienijančioje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje.

Šių gatvių pavadinimų keitimui pritarė Neringos savivaldybės Kuršių nerijos žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo, meninių objektų statymo ir pašalinimo, gatvių pavadinimų suteikimo komisija. Apie tai, kad numatyti gatvių pavadinimai – Vėtrungių g., Bulvikio aklg., Vilų g. – atitinka kalbos taisyklingumo ir vietovardžių normiškumo kriterijus informavo Valstybinė lietuvių kalbos komisija. Sprendimų projektai dėl minėtų pavadinimų suteikimo ir keitimo bus teikiami svarstyti Neringos savivaldybės tarybai.

Ikona, uždaryti