Šventojoje – įspūdinga Joninių šventė: kurortą nuklojo mugės, prie laužo susirinko tūkstančiai žmonių

Šventojoje – įspūdinga Joninių šventė: kurortą nuklojo mugės, prie laužo susirinko tūkstančiai žmonių
AA

Praėjusiais metais virtualiai pajūryje paminėtos Joninės šiemet vėl grąžino į ikipandeminius laikus. Šventoji trečiadienį virto tikru Joninių miesteliu, kuriame – per 100 prekybininkų iš visos Lietuvos pritraukusi mugė. Tradiciškai būtent Šventojoje prieš vidurnaktį supleškėjo ir įspūdingas Joninių laužas, o įvairiausios pramogos poilsiautojų laukia iki pat sekmadienio.
 

„Šiemet Joninių savaitgalis pakankamai ilgas – jis truks net penkias dienas, todėl ir pati šventė nusidriekė per tokį ilgą laiką. Be abejonės, Joninės prieš pandemiją ir po yra kitokios.

Mes turime laikytis tam tikrų reikalavimų, todėl šiemet per Jonines nebus didelių koncertų, viską dėliojome į interaktyvias veiklas“, – portalui lrytas.lt sakė Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė.

 

Šventoji virto Joninių miesteliu Šventoji trečiadienio vakarą virto tikrų tikriausiu Joninių miesteliu. Kopų ir Šventosios gatvėse nusidriekė per 100 prekybininkų palapinių su įvairiausiomis rankų darbo ir kitokiomis gėrybėmis. 

Vieni stalai buvo nukrauti įvairiausiais mediniais ir šiaudiniais rakandais, kiti – rankų darbo kuprinėmis, odiniais ir iš karoliukų suvertais papuošalais, menininkų paveikslais, namų apyvokos priemonėmis, virtuvės reikmenimis, žvakėmis, drabužiais, marškinėliais ir kepurėmis su linksmais užrašais, vaikų žaislais ir pan.
 

Pasidairyti į mugę suplūdo daugybė Šventojoje apsistojusių poilsiautojų, vietinių gyventojų ir miestelio svečių.

Jie smalsiai apžiūrinėjo įvairiausiomis prekėmis nukrautus stalus, teiravosi dėl kainų, o nusprendę įsigyti kokią nors prekę, drąsiai derėjosi. Į derybas buvo linkę ir patys prekybininkai. Visi jie kaip susitarę tvirtino – žmonių pasižvalgyti ateina nemažai, tačiau perka vos vienas kitas. Tačiau ir tokios sąlygos tenkino pandemijos metu mugėse savo dirbinių negalėjusius pristatyti amatininkus.

Apie 23 valandą, saulei leidžiantis, pajūryje susirinkusius poilsiautojus kerėjo įspūdingas vaizdas. Buvo uždegta Šventosios upės žiotyse stovinti didžiulė skulptūra. Jai liepsnojant, upėje buvo plukdomi vainikėliai, o sakralioji šventės diena tradiciškai baigėsi prie laužo.

Šį reginį stebėjo keli tūkstančiai žmonių.

Jau nuo 15 valandos Jonų pievoje šventinės apeigos buvo pradėtos vainikėlių pynimais, burtais bei pamokomis, kaip rišti vantas. Pasirodymą surengė folkloro ansamblis, o nuo 18 valandos centrinėje miestelio aikštėje įsikūrusioje Joninių laisvalaikio zonoje poilsiautojus džiugino liaudiškų šokių kolektyvai.

Ketvirtadienį centrinėje miesto aikštėje visą popietę visi bus pakviesti smagiai šėlti žaidžiant žaidimus, lauks ir įvairiausios kitos pramogos. Su programa susipažinti galite čia.


 

lrytas

Reklama Ikona, uždaryti