Sumažėjo vietinė rinkliava už įvažiavimą į Neringą

Sumažėjo vietinė rinkliava už įvažiavimą į Neringą
AA

Pasibaigus vasaros sezonui, nuo rugsėjo 16-osios sumažėjo vietinės rinkliavos už įvažiavimą į Neringą dydžiai kelioms transporto priemonių grupėms – lengviesiems automobiliams, automobiliams-gyvenamiesiems namams bei automobiliams, tempiantiems gyvenamąjį namą.

Lengviesiems automobiliams rinkliavos dydis sumažėjo tris kartus –  nuo 30 iki 10 eurų už įvažiavimą, o automobiliams-gyvenamiesiems namams bei automobiliams, tempiantiems gyvenamąjį namą sumažėjo trečdaliu – nuo 30 iki 20 eurų.   

Didesnė rinkliava šioms transporto priemonių grupėms yra taikoma kiek daugiau nei tris mėnesius nuo birželio 1-osios iki rugsėjo 15-osios, kuomet Neringa tampa labiausiai apkrauta automobiliais ir susiduria su šių ir kitų transporto priemonių statymo problemomis. Taip siekiama plėtoti integruotą įvairiarūšį transportą – riboti individualiais automobiliais trumpam laikui atvykstančių žmonių srautą, pakviečiant rinktis susisiekimo alternatyvas.

Dar mažesnis, 5 eurus siekiantis, vietinės rinkliavos dydis lengviesiems automobiliams įsigalios lapkričio 1-ąją ir galios iki balandžio 30-osios. Šiuo periodu dar mažesnė rinkliava taip pat bus taikoma automobiliams-gyvenamiesiems namams bei automobiliams, tempiantiems gyvenamąjį namą. Nuo lapkričio mėnesio rinkliava taip pat mažės autobusams bei krovininiams automobiliams, kurių bendroji masė iki 5,5 t.

Rudens mėnesiais galios ir įvažiavimo lengvatos, kuomet patekti automobiliu į Neringą bus galima nemokant rinkliavos. Nuo vietinės rinkliavos už įvažiavimą bus atleidžiami asmenys, vykstantys lengvaisiais automobiliais į Pasaulinės turizmo dienos minėjimo renginius – rugsėjo paskutinio savaitgalio penktadienį (rugsėjo 29-ąją) nuo 12 valandos iki kitos dienos, šeštadienio, 12 valandos. Taip pat lapkričio 1-ąją bei lapkričio 2-ąją lengvaisiais automobiliais į Neringą vykstantys asmenys.

Nuo vietinės rinkliavos taip pat atleidžiami asmenys, vykstantys lengvaisiais automobiliais į tradicinius žiemos ir pavasario renginius – vasario mėnesį vykstančią „Stintapūkio“ šventę bei balandžio mėnesį – „Žiobrines“.

 

Reklama Ikona, uždaryti