Spalio 15-17 d. vyks 22-asis paukščių stebėtojų ralis „Kuršių marios 2021"

Spalio 15-17 d. vyks 22-asis paukščių stebėtojų ralis „Kuršių marios 2021"
AA

Paukščių stebėtojų ralis – tai nuo 2000 metų Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) organizuojamos tarptautinės varžybos, kurių metu dalyvių komandos tarpusavyje rungiasi, kuri per nustatytą laiką iš anksto numatytoje vietovėje pamatys daugiau paukščių rūšių, juos galima atpažinti ne tik pamačius, bet ir išgirdus balsą. 

Tai jau dvidešimt antrąjį kartą organizuojamos daugiausiai dalyvių pritraukiančios paukščių stebėtojų varžybos Baltijos šalyse. 

Paukščių stebėtojų ralis „Kuršių marios 2021“, vyks šių metų spalio 15-17 dienomis turizmo komplekse „Mėlynasis karpis“ (Kintų žuvininkystės tvenkiniai), Kintuose (Šilutės r.). Pagrindinė varžybų diena - spalio 16 d.

Kaip jau tapo įprasta, ralio maršrutas driekiasi po visą Nemuno žemupį, Kuršių marių ir Baltijos jūros pakrantes – ten, kur susitelkia didžiausi migruojančių paukščių būriai – komandos paukščių ieško važinėdamos automobiliais.

Nuo įprastų ralio varžybų jos skiriasi tuo, kad čia nėra tikslios trasos ir greičio ruožų, o laikas svarbus tik tiek, kad visi dalyviai laiku sugrįžtų į finišą.

Vieną komandą sudaro tiek stebėtojų, kiek telpa į vieną automobilį, nors turi būti ne mažiau dviejų žmonių.

Laimi tos komandos, kurios per varžyboms skirtą laiką aptiko daugiausiai paukščių rūšių. Sėkmę ir pergalę šiose varžybose lemia paukščių pažinimas, varžybų vietovės žinojimas, kruopštus planavimas, paukščių stebėjimo įgūdžiai ir, visgi, sėkmė.

 

Renginio metu, spalio 16-17 d., pirmą kartą Baltijos šalyse bus pristatytas Swarovski Optik mobilus paviljonas MEX. Renginio dalyviai turės išskirtinę galimybę pamatyti ir išmėginti didžiąją dalį kompanijos produkcijos asortimento, susipažinti su naujienomis. Šį pristatymą organizuoja renginio rėmėjai UAB „Ornitostogos“.

Taip pat renginio metu FotoFoto kartu su Canon demonstruos naujausią Canon foto įrangą ir žiūronus, spalio 17 d. Ventės rage renginio dalyviams bus suteikta galimybė įrangą išbandyti ir lauko sąlygomis.

Visiems renginio dalyviams būtina išankstinė registracija, kuri vykdoma iki š.m. spalio 10 d. Užpildžius registracijos anketą, prašome ją atsiųsti el. p. justina@birdlife.lt.

Registracijos mokestis. LOD nariams registracijos mokestis netaikomas. Ne draugijos nariams - 15 Eur asmeniui.  

 

 
Reklama Ikona, uždaryti