Smiltynėje keli šimtai savanorių pasodino 32 tūkst. medelių

Smiltynėje keli šimtai savanorių pasodino 32 tūkst. medelių
AA

Smiltynė nuo šiol – dar žalesnė. Trečią kartą vykstantis ERGO žingsnių iššūkis, kurio metu nemokamoje programėlėje #walk15 renkami žingsniai ir taip auginami vėliau tikrais virstantys medžiai, dar kartą sugrįžo į pajūrį – Smiltynėje keli šimtai savanorių pasodino 32 tūkst. medelių. Neabejojama, kad čia išaugsiančios kalninės pušys prisidės prie unikalios Kuršių Nerijos gamtos išsaugojimo. 

smiltynė
 

Medžių sodinime – ir darželinukai

Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės ERGO vadovas Tadas Dovbyšas džiaugiasi, kad tiek pats tris mėnesius trukęs „ERGO iššūkis: apsodinkime Lietuvą!“, tiek medžių sodinimo iniciatyva sulaukė milžiniško gyventojų susidomėjimo. Iš viso tikrais virtusius virtualius medžius eidami augino daugiau nei 7 tūkst. žmonių, o Smiltynėje 32 tūkst. medžių sodino apie 200 savanorių – prie šios iniciatyvos prisijungė Valstybinių miškų urėdijos, kelių vietos įmonių, ikimokyklinio ugdymo įstaigų, mokyklų ir įvairių bendruomenių atstovai.

medžių sodinimas smiltynė

„Šalies gyventojai vis labiau rūpinasi aplinka, kurioje gyvena, įvertina gamtos ir miškų naudą sveikatos stiprinimui bei aktyviam poilsiui. Svarbu, kad Smiltynėje išaugsianti giraitė taip pat prisidės prie unikalios Kuršių Nerijos gamtos išsaugojimo – sutvirtins smėlėtą pagrindą ir neleis vykti dirvos erozijai, pakeis gaisrų pavojų galinčius sukelti peraugusius medžius. Galima sakyti, visi šie medžius sodinę savanoriai prisidėjo prie vienos gražiausių vietų Lietuvoje išsaugojimo ateinančioms kartoms“, – teigia ERGO vadovas.

Jis pabrėžia, kad anksčiau šiame plote dar prūsų miškininkai buvo pasodinę kalnines pušis, kad sulaikytų smėlį nuo pustymo. Dabar, kai jau susiformavo miško paklotė, galima kalnines pušis pakeisti paprastosiomis. Būtent tai ir darė iššūkio dalyviai.

Vietinių bendruomenių aktyvumas jaučiamas ne pirmąkart – Smiltynėje pernai pasodinta paprastųjų pušų giraitė. Ji pakeitė čia anksčiau augusius, perbrendusias ir didesnį gaisrų pavojų kėlusius medžius.

Projektas viršijo lūkesčius

Lietuvos gyventojų aktyvumas lūkesčius viršijo ne tik sodinant medelius, bet ir renkant žingsnius. Kaip pastebi viena „ERGO iššūkis: apsodinkime Lietuvą!“ iniciatorių ir partnerių, programėlės #walk15 kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė, surinkta gerokai daugiau žingsnių, nei užsibrėžta, todėl į tai atsižvelgę organizatoriai 10 tūkst. padidino sodinamų medelių skaičių.

„Šįkart planavome pasiekti 1,8 mlrd. žingsnių tikslą, tačiau galiausiai vos per tris mėnesius kirtome ir 3 milijardų žingsnių ribą! Tai tapo įmanoma dėl rekordinio prie iššūkio prisijungusių komandų skaičiaus – jų šiemet buvo daugiau nei 1,5 tūkstančių – #walk15 programėlėje į komandas būrėsi šeimos, draugai, bendradarbiai ir bendraklasiai“, – akcentuoja viena iššūkio iniciatorių.

smiltynė medžiū sodinimas

Visgi, anot jos, toks aktyvumas neturėtų stebinti: visuomenei aktualių problemų sprendimui vis dažniau pasitelkiamos skaitmeninės technologijos, ERGO iššūkis tampa labiau žinomu, žmonės atranda aktyvų poilsį gamtoje, aktyviau rūpinasi savo sveikata ir aplinka.

„O vieni įspūdingiausių maršrutų, sutikime, driekiasi pajūryje. Nemažai jų galima rasti ir programėlėje, o ateityje galbūt vienas jų, po kelerių metų ūgtelėjus pasodintiems medžiams, drieksis ir per šią Smiltynėje žaliuojančią giraitę“, – viliasi V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

„ERGO iššūkis: apsodinkime Lietuvą!“ vyksta jau trečius metus. Šį pavasarį medeliai sodinami Smiltynėje bei Panevėžio rajone. Iš viso per tris metus bus pasodinta jau daugiau nei 80 tūkst. medžių.

 

Reklama Ikona, uždaryti