Šarūnas Vaitkus: Palanga yra pasirengusi priimti namo negalinčius grįžti turistus iš Izraelio

Šarūnas Vaitkus: Palanga yra pasirengusi priimti namo negalinčius grįžti turistus iš Izraelio
AA

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus reiškia nuoširdžią užuojautą Izraelio žmonėms, kenčiantiems nuo teroristinės grupuotės „Hamas“ išpuolių. „Neišpasakytai sukrėtė tai, jog žudynių aukomis tapo keli šimtai taikaus jaunimo muzikos festivalio dalyvių, nemažai jų paimti įkaitais, jaunų žmonių likimai nežinomi. Galvoti, jog visa tai vyksta kažkur ten, toli, nesigauna", - savo soc. medijos paskyroje rašė meras.

„Tūkstančiai Izraelio gyventojų vienaip ar kitaip, arčiau ar toliau yra susiję su Palanga – tai palikuonys tų palangiškių žydų, kurie Antrojo pasaulinio karo išvakarėse emigravo į Vakarų šalis ar prieglobstį rado Afrikos žemyne, iš kurio vėliau persikėlė į Izraelį. Tai palikuonys tų palangiškių, kurie kažkada taip pat kaip ir mes dabar grožėjosi saulėlydžiais prie Baltijos jūros, braidė mūsų pajūrio smėliu, žvejojo, apdirbo gintarą, vystė prekybą mūsų kraštuose.

Mūsų, Palangos žydų, istorijos puslapiai yra itin skaudūs. Didžioji dauguma tų, kurie nespėjo pasitraukti, tapo nuožmaus Holokausto aukomis – Antrojo pasaulinio karo metais buvo nužudytas kas aštuntas tuometės Palangos gyventojas.

Žinau, kad Izraelyje, apšaudytame Tel Avive, ir dabar gyvena dar visai neseniai palangiškiais buvę žmonės, čia esantys tėvai ir giminės šiomis dienomis bei akimirkomis išgyvena didžiulį nerimą dėl jų likimų.

Artimi ir draugiški ryšiai mus sieja su mūsų miesto partneriu Izraelyje – kurortu ir uostamiesčiu Eilatu. Šio miesto atstovai buvo atvykę pas mus, iki šiol prisimename ir mūsų delegacijų šiltą priėmimą Eilate.

Vakar parašiau žinutę Eilato vadovams, pareiškiau užuojautą ir palaikymą.

Solidarizuodamiesi su Izraelio tauta ir reikšdami jai palaikymą trečiadienį ant Jūros tilto iškelsime Izraelio valstybės vėliavas. Palanga yra pasirengusi laikinai priimti Lietuvos pajūryje viešinčius Izraelio turistus, kurie dabar neturi galimybių grįžti namo. Šiandien oficialiai kreipsimės į Izraelio ambasadą Lietuvoje", -teigia Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Reklama Ikona, uždaryti