Grįžti į naujienas

Priekulėje įrengs paplūdimius ir maudyklas

#KLAIPĖDOS KRAŠTAS
Priekulėje įrengs paplūdimius ir maudyklas
Data
2020-11-27
Autorius
Vidmantas Matutis
Kategorija
KLAIPĖDOS KRAŠTAS
Dalintis
Facebook | El.paštu

Uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės agrochemija“ už 9913 eurų su PVM Priekulės seniūnijoje prie Minijos upės įrengs 3 paplūdimius ir maudykles.

Dėl to sutartį Priekulės seniūnija pasirašė lapkričio 12 d. Darbus numatoma atlikti per 4 mėnesius.

Maudyklė ir paplūdimiai bus įrenti keliose vietose. Iš viso numatyta įrengti po 3 medines persirengimo kabinas, suoliukus, medinius gultus, 6 lauko šiukšliadėžės. Taip pat bus įrengti 2 informaciniai stendai.

Visi šie mažosios architektūros daiktai bus pagaminti pagal Klaipėdos bendrovės „Lyderio grupė“ dar 2016 m. parengtą Priekulės miesto Vingio parko infrastruktūros sutvarkymo projektą.

Pagal tą pačią sutartį papildomai numatyta tvarkyti teritorijos Stragnų II, Dituvos kaimuose, kitose Priekulės seniūnijos vietose.

Pagal Klaipėdos rajono maudyklių ir paplūdimių įrengimo studiją Priekulės seniūnijoje iš viso yra numatytos 8 paplūdimių ir maudyklių vietos.

Pirmasis paplūdimys ir maudykla yra numatyta Priekulėje Žalgirio g. prie geležinkelio tilto.

Antroji vieta Priekulėje, Sodų g. 1a, šalia Minijos upės krantų. Šioje vietoje maudykla sudarytų 318 kv.m. Tam, kad šioje vietoje būtų paplūdimys ir jo maudykla būtina užvežti smėlio, pastatyti suolus, biotualetą ir persirengimo kabiną.

Trečioji vieta Stragnų II k. kitapus Vingio parko, priešais jau minėtą 2-ąją maudyklą.

Dar viena maudykla Priekulėje būtų įrengta prie pakabinamo tilto Priekulės II kaime. 350 kv, m maudykla čia yra dalinai įrengta.

Penktasis Priekulės seniūnijos paplūdimys būtų Dituvoje, Pakrantės g. 7 - prie kabančio tilto. Šiuo metu esanti maudykla yra dalinai įrengta, jos dydis yra 200 kv.m.

Lankupiuose, Mikelio Šapalo g. 11 A (prie bendruomenės namų) yra šeštoji paplūdimio ir jo maudyklos įrengimo vieta. 350 kv. m maudykla yra dalinai įrengta. Čia, kaip ir paplūdimyje ir jo maudykloje Priekulėje, Sodų g. 1 A, reikia maudyklos pakrantę pritaikyti nulipimui į vandenį.

Septintoji paplūdimio ir jo maudyklos vieta yra Pjaulių k., Pjaulių g. Vykstant nuo Priekulės prieš pirmą tiltą per Vilhelmo kanalą pasukus į dešinę maždaug už kilometro prie miško.

Taip pat buvo analizuojamos galimybės įrengti paplūdimius ir jų maudyklas prie Kuršių marių. Drevernos mažųjų laivų uostas perduotas koncesijos būdu 20 metų UAB „Hortivitai“. Šioje vietoje (išplaukiant iš Drevernos upės į Kuršių marias) yra sukurta infrastruktūra su prieiga prie vandens žmonių poilsiui: įrengti viešieji tualetai, persiengimo kabinos, suoliukai, šiukšliadėžės, deginimosi gultai. Sudarytos visos sąlygos maudytis ir mėgautis ramiu, saugiu poilsiu.

Kitos vietos prie Kuršių marių ties Priekulės seniūnijos riba yra privatizuotos, nėra jokios galimos prieigos prie marių. Todėl naujų galimybių įrengti paplūdimius ir jų maudyklas prie Kuršių marių nėra.

Vidmanto Matučio nuotraukose - papūdimys prie kabančio tilto Dituvoje, o taip pat paplūdimys Priekulėje Stragnų II kaime priešais Vingio parką ir Sodo gatvę.