Prezidentas su komanda antradienį dirbs Tauragėje

Prezidentas su komanda antradienį dirbs Tauragėje
AA

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su patarėjų komanda antradienį, spalio 13 d., dirbs Tauragės regione, tęsdami Prezidentūros darbo dienų ciklą skirtinguose regionuose.

Šalies vadovas Tauragės regione daugiausia dėmesio skirs socialinei apsaugai: socialinių paslaugų prieinamumo klausimams, senjorų ir asmenų su negalia problemoms, jiems skirtų paslaugų plėtrai, spartesnio senatvės pensijų didinimo ir indeksavimo klausimams, slaugos-globos reformos įgyvendinimui.

Prezidentas susitiks su keturių Tauragės regiono savivaldybių merais, kurie pasirašys Prezidento remiamą Regioninį susitarimą dėl bendros viešojo transporto sistemos kūrimo Tauragės regione. Taip pat Prezidentas susitiks su senjorais ir teikiančių jiems socialinę pagalbą organizacijų atstovais, lankysis Dienos centre asmenims su negalia ir bendraus su Tauragės jaunimu.

Darbo dienos metu taip pat bus keliami aktualūs klausimai, susiję su ikimokyklinio ugdymo prieinamumu, korupcijos prevencija, viešaisiais pirkimais, specialistų trūkumu, aplinkosauga, ir kiti.

Prezidento patarėjai regione susitiks su savo kuruojamų sričių specialistais: savivaldybių švietimo skyrių vedėjais ir švietimo pagalbos padalinių atstovais, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų vadovais, Regionine kultūros taryba, regiono policijos, priešgaisrinės apsaugos ir sienos apsaugos pajėgų atstovais, vėjo energetikos parko vystytojais, Tauragės apylinkės teismo atstovais ir kt.

 

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė į Tauragę vyksta kartu su Valstybės pažinimo centro edukatoriais, kurie įvairaus amžiaus moksleiviams rengia pilietiškumo dirbtuves „Pažink, atrask, kurk savo valstybę!“. D. Nausėdienė yra šios edukacinės programos globėja.

Prezidento darbo dienos Tauragės regione programa

10.00 val. Prezidentas Tauragės autobusų stotyje susitiks su Tauragės, Jurbarko, Šilalės rajonų bei Pagėgių merais, kurie pasirašys Regioninį susitarimą dėl viešojo transporto organizavimo konsolidacijos. Savivaldybės įsipareigos siekti tvaraus judumo visame regione, gerinti viešųjų paslaugų prieinamumą ir darbo vietų pasiekiamumą, įdiegiant bendrą maršrutų planavimo ir derinimo sistemą (Tauragės autobusų stotis, Dariaus ir Girėno g. 38A, Tauragė).

* Bus galimybė filmuoti ir fotografuoti Prezidento ir pirmosios ponios atvykimą, Regioninio susitarimo pasirašymą ir padaryti bendrą nuotrauką su merais. 

10.30 val. Šalies vadovas su merais elektrobusu atvyks į Tauragės rajono savivaldybę. Prezidentas su savivaldybių vadovais ketina aptarti įvairius visam regionui ir atskiroms savivaldybėms aktualius klausimus (Tauragės rajono savivaldybės administracija, Respublikos g. 2, Tauragė).

* Bus galimybė filmuoti ir fotografuoti Prezidento ir merų atvykimą. Siekiant užtikrinti COVID-19 rizikos valdymą, viduje susitikimo pradžią filmuos ir fotografuos tik Prezidentūros operatorius ir fotografas.

11.45 val. Susitikime su senjorais Prezidentas diskutuos jų gerovės tema, aptars pensijų, senjorams reikalingų paslaugų, užimtumo klausimus. Susitikime dalyvaus Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makarevičienė, regiono senjorai ir teikiančių socialinę pagalbą senjorams organizacijų atstovai (Tauragės rajono savivaldybės administracija, Respublikos g. 2, Tauragė).

* Siekiant užtikrinti COVID-19 rizikos valdymą, susitikimą filmuos ir fotografuos tik Prezidentūros operatorius ir fotografas. 

12.30 val. Prezidento ir senjorų atstovų komentarai žiniasklaidai (Tauragės rajono savivaldybės administracija, Didžioji posėdžių salė, Respublikos g. 2, Tauragė)

* Žiniasklaidos atstovų registracija nebūtina. 

15.00 val. Prezidentas lankysis Dienos centre asmenims su negalia (K. Donelaičio g. 21, Tauragė)

* Siekiant užtikrinti COVID-19 rizikos valdymą, susitikimą filmuos ir fotografuos tik Prezidentūros operatorius ir fotografas.

16.00 val. Šalies vadovas lankysis Tauragės atviroje jaunimo erdvėje, kur su jaunuoliais aptars jaunimo užimtumo Tauragės mieste klausimus (Vytauto g. 139, Tauragė).