Prezidentas Skuode: vietos bendruomenės yra mūsų pilietinės galios ramstis

Prezidentas Skuode: vietos bendruomenės yra mūsų pilietinės galios ramstis
AA

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį dalyvavo Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos naujojo pastato atidaryme.

Kreipdamasis į Skuodo bendruomenę, šalies vadovas pabrėžė, kad kultūra gali ir turi atlikti esminį vaidmenį, planuojant ir įgyvendinant regionų plėtrą, o dėmesys jai gali skleistis įvairiais būdais, iš kurių bibliotekų atnaujinimas – vienas tvariausių. Prezidento teigimu, bibliotekos sparčiai keičiasi, tapdamos ne tik dar ryškesniais kultūros židiniais, bet ir aktyvaus socialinio gyvenimo centrais.

Šalies vadovas išreiškė lūkestį, kad Romualdo Granausko biblioteka, jau tapusi stiprios bendruomenės pagrindu ir toliau ją stiprins. Pasak Prezidento, neabejotiną meilę knygai ir pilietišką pasišventimą pademonstravo gyvą knygų perkėlimo iš senojo bibliotekos pastato grandinę sudarę skuodiškiai, kurie gali būti pavyzdžiu ir įkvėpimu mūsų kasdienybėje.

 

„Labai svarbu, kad tokiuose miesteliuose kaip Skuodas biblioteka būtų vieta ne tik pabūti su knyga, bet ir vieta sutikti kitą žmogų, padiskutuoti, išmokti kažką naujo. Vieta, kur galėtų burtis vietos bendruomenė, nes ji yra mūsų pilietinės galios ramstis. Romualdo Granausko vardas įpareigoja, tačiau kartu brėžia aiškią kryptį – visuomet stengtis pažinti ir prisiminti mūsų esmes, nuo jų nebėgti, jomis gyventi, tuo pačiu nenuilstamai šiais savaisiais pažinimais dalintis su kitais“, - kalbėjo Prezidentas. 

Šalies vadovas Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko bibliotekai – pirmajai iš Lietuvos bibliotekų – įteikė keturis reprintinius „Aušros“ egzempliorius.

Pirmojo lietuviško mėnraščio „Aušra“ (1883–1886) modernus perleidimas itin aktualus – juo siekiama stiprinti tautinę ir pilietinę tapatybę, ugdyti kritiškai mąstančią jaunąją kartą, skiepyti meilę lietuvių kalbai, žadinti pasididžiavimą Lietuva, telkti ir gausinti pilietinę galią. „Dar vienas, penktasis „Aušros“ perleidimo tomas, kuriame rasite ir mano parašytą prakalbą, taip pat istorikų, knygos istorijos tyrinėtojų, kalbininkų straipsnius, jau greitai išvys dienos šviesą ir pasieks jus. Šią ypatingą dovaną gaus visos Lietuvos apskričių ir savivaldybių centrinės bibliotekos, mokyklos, muziejai, taip pat lietuvių bendruomenės ir lituanistinės mokyklėlės užsienyje“, – kalbėjo šalies vadovas.

Prezidentas kartu su pirmąja šalies ponia apsilankymo Skuode metu taip pat padėjo gėlių prie paminklo Tautos kančioms atminti, dalyvavo diskusijoje su moksleiviais pilietiškumo tema Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje, o vėlyvą popietę susitiks su Skuodo bendruomenės nariais.

Ikona, uždaryti