Grįžti į naujienas

Prasideda Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centro statybos

#KLAIPĖDOS KRAŠTAS
Prasideda Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centro statybos
Data
Autorius
Kategorija
KLAIPĖDOS KRAŠTAS
Žymos
KURŠIŲ NERIJA
Dalintis
Facebook | El.paštu

Nuo pirmadienio, rugsėjo 6 d., prasideda Juodkrantės mokyklos pastato, adresu L. Rėzos g. 8, Neringa, rekonstravimo darbai, keičiant pastato paskirtį į kultūros paskirties pastatą ir pritaikant pastatą Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centrui.

Didžiausios pastato erdvės, apie 400m2, bus skiriamos nacionalinio parko ekspozicijai, kuri vadinsis „Sukurta, smėlio, vėjo ir vandens“. Ši erdvė sukurs galimybę išsamiai ir interaktyviai pažinti teritoriją, išspręs blogo oro problemą, kadangi lankytojų centras dirbs ir žiemą.

Bus įrengta konferencijų ir parodų salė, į Juodkrantę persikels dirbti visa nacionalinio parko administracija. 

Kuriant pastato architektūrą buvo vadovaujamasi Juodkrantės istoriniu palikimu ir ieškoma sąsajų su XX a. pradžios vilomis.

Pastato fasado medžiagiškumas ir spalva parinkta taip, kad pastatas nedominuotų L. Rėzos gatvės užstatyme, o įsilietų į Juodkrantės vilų kvartalo užstatymą savo masteliu, derėtų esamoje urbanistinėje aplinkoje.

Pastatas bus pritaikytas neįgaliesiems, o ekspozicijos lankymas žadamas būti nemokamas.

„Esame įsitikinę, kad Kuršių nerijos nacionalinio parko lankytojų centras bus ne tik informacijos šaltinis apie išskirtines nacionalinio parko gamtos ir kultūros vertybes, bet ir svarbi vietos bendruomenę jungianti vieta Juodkrantėje", - teigia Kuršių nerijos parko direkcija.

Projekto autoriai – UAB „JAS“, rangovai UAB „Pamario restauratorius“. Statybos darbų trukmė 21 mėnuo.