Pervalkos įlankoje pražydo vandeninė plaumuonė (Nymphoides peltata).
Dar neprasivėrę pumpurai tūno po vandeniu ir tik tą rytą, kai ruošiasi prasiskleisti, jie išneria į vandens paviršių. Sakoma, kad žiedai skleidžia švelnų migdolų kvapą. Žydėjimas trumpas, vakarop žiedynkotis nulinksta ir peržydėjęs žiedas pasineria po vandeniu.
Čia ir brandinamos sėklos. Plokščios ir gleivių apvalkalu padengtos vandeninės plaumuonės sėklos gali net keletą savaičių plūduriuoti vandens paviršiuje. Per tą laiką jas išnešioja vandens srovės. Jei sėklos prilimpa prie paukščio plunksnų, tai vandens augalą jie gali išplatinti ir į gerokai toliau nuo gimtojo vandens telkinio. Tačiau kaip ir dauguma vandens augalų, vandeninė plaumuonė dažniausiai dauginasi plintant šakniastiebiui ir vieno augalo klonas per keletą metų gali užimti gana nemažą teritoriją.
Kinijos liaudies medicinoje, vandeninė plaumuonė – vaistinis augalas, o stiebai ir žiedai naudojami kaip prieskoninė žolė. Dažnam sodininkui vandeninė plaumuonė žinoma kaip dekoratyvus vandens augalas. Tačiau mažai kas žino, kad daugumoje Europos šalių, natūralioje gamtoje ši tvenkinių puošmena yra reta ir saugoma rūšis. Vandeninės plaumuonės išsaugojimui būtinos pastangos, nes yra labai didelė grėsmė jos išnykimui gamtoje (įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą).
Pervalkos įlankoje vandeninę plaumuonę pavyko išsaugoti. Prieš gerus 5-is metus čia buvo vos keli augalėliai pasimetę vešliame nendryne. 2017 m. buvo nušienauti Pervalkos įlankos nendrynai (šie darbai tęsiami ir iki šiol). Sumažėjus nendrių sąžalynams ir atsivėrus marioms, vandeninė plaumuonė mažu sugrįžo į buvusią buveinę.