Palangos miesto savivaldybė ir Klaipėdos universitetas sutarė bendradarbiauti

Palangos miesto savivaldybė ir Klaipėdos universitetas sutarė bendradarbiauti
AA

Palangos miesto savivaldybė ir Klaipėdos universitetas plėtos abipusiai naudingą bendradarbiavimą. Tai patvirtinančią sutartį penktadienį pasirašė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Klaipėdos universiteto rektorius, prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Sutarties pasirašymo ceremonijoje taip pat dalyvavo Palangos mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, Savivaldybės tarybos narys, akademikas Vladas Žulkus, mero patarėjas Pranas Žeimys bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.

Sutartyje numatyta, kad Palangos miesto savivaldybė ir Klaipėdos universitetas bendradarbiaus abipusiškai reikšmingoje veikloje,  siekiant efektyviau panaudoti abiejų šalių potencialą mokslinių tyrimų, studijų, bendrų projektų bei informacijos sklaidos tikslais. Numatoma bendradarbiauti derinant Universiteto vykdomus mokslinius tyrimus, studijas, kultūrinę-meninę veiklą su Palangos miesto strateginės plėtros poreikiais bei interesais, taip pat – didinti Palangos miesto kultūrinį bei turistinį patrauklumą, skatinant glaudesnę bei efektyvesnę vietos savivaldos institucijų ir Universiteto partnerystę.

Įgyvendinant sutartį, dėmesys bus skiriamas ir jaunimo ir moksleivijos bei pedagogų ugdymui, bus siekiama įtraukti gabius Palangos miesto mokyklų mokinius į akademinę bei edukacinę Universiteto veiklą, o Klaipėdos universiteto studentai turės galimybę atlikti praktiką Savivaldybėje arba jai pavaldžiose institucijose. Taip pat numatoma dalintis patirtimi miesto ekonomikos, socialinės, gamtinės aplinkos, kultūros ir turizmo darniai plėtrai vystyti ir kt.

Kurorto meras Š. Vaitkus pabrėžė, jog šis bendradarbiavimas palangiškiams yra labai svarbus. „Noriu padėkoti Klaipėdos universiteto bendruomenei, universiteto rektoriui už indėlį didinat Klaipėdos regiono klestėjimą“, - sakė meras.

Bendradarbiavimo svarbą pabrėžė ir Klaipėdos universiteto rektorius prof. dr. A. Razbadauskas. „Kalbame apie būsimųjų studentų pritraukimą ir jų pasilikimą mūsų regione, Matome Palangos stiprėjimą – nemažai didžiųjų miestų gyventojų keliasi gyventi į kurortą, o tai reiškia, kad ateityje kvalifikuotų įvairių sričių specialistų poreikis augs“, – pabrėžė rektorius bei pridūrė, jog pasirašytoji sutartis padės įgyvendinti bendrus siekius. „Kartu galime tikrai daug pasiekti“, - pabrėžė prof. dr. A. Razbadauskas.