Palangos bendruomenė kviečia į savivaldybės palaikymo akciją

Palangos bendruomenė kviečia į savivaldybės palaikymo akciją
AA

Bendruomenė „Palangos santarvė“ palaiko Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus ir Palangos miesto Savivaldybės tarybos poziciją bei siekį užkirsti kelią sanatorinio gydymo ir viešųjų paslaugų naikinimui kurorte, todėl visus Palangos miesto gyventojus kviečia į Savivaldybės palaikymo akciją.

Akcija vyks gruodžio 16 d. 12 val. prie Palangos miesto baseino.

„Susitelkime – užkirskime kelią sanatorinio gydymo ir viešųjų paslaugų naikinimui kurorte.

Visi, prieštaraujantys ketinimams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“ bei į privačias rankas atiduoti Palangos miesto baseiną, kviečiami į Savivaldybės palaikymo akciją", - rašoma pranešime.

Palaikymo akcijos metu bus pradedami rinkti gyventojų parašai, todėl žmonės prašomi atsinešti asmens dokumentą. Bendruomenė kreipsis į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą ir Lietuvos Respublikos Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę.

 

Prezidento ir MInistrės Pirmininkės bus prašoma:

  • Išsaugoti sanatorinį gydymą kurorte, užkertant kelią vidaus reikalų ministrės planams privatizuoti poilsio ir reabilitacijos centrą „Pušynas“.

palangos pušynas

  • Išsaugoti Palangos miesto baseiną kurorto gyventojų rankose, neperduoti jo privačiam verslui ir taip užkirsti kelią baseine teikiamų viešųjų paslaugų naikinimui.

palangos miesto baseinas

  • Palaikant Palangos miesto savivaldybės iniciatyvą ir Palangos miesto gyventojų prašymą, išsaugoti beveik pusantro šimto darbo vietų gyventojams, dirbantiems poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“ bei Palangos miesto baseine.
  • Dėl ketinimų privatizuoti „Pušyną“

VRM priklausantis poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“, kuriame dirba beveik šimtas darbuotojų, netolimoje ateityje gali virsti labai gražioje vietoje, visai šalia jūros esančiu daugiabučiu gyvenamuoju namu.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė šią savaitę pranešė, jog „Pušynas“ jau kitąmet bus privatizuotas. Tai reiškia, kad beveik 100 darbuotojų neteks darbo, o jų šeimos – nuolatinių pajamų. Visos Lietuvos gyventojams bus dar labiau apribotos galimybės gauti kokybiškas sanatorinio gydymo paslaugas, o kurortas praras itin svarbų infrastruktūros objektą – sanatoriją.

 

Norima atimti miesto baseiną

Ilgai lauktas ir kurorto gyventojų labai pamėgtas Palangos miesto baseinas, kuriam pastatyti naudotos Palangos miesto savivaldybės ir valstybės lėšos, taip pat gali netrukus atsidurti privatininkų rankose – Konkurencijos taryba reikalauja perduoti baseiną valdyti verslui.

Palangos miesto savivaldybės taryba ir bendruomenė kategoriškai nesutinka su Konkurencijos tarybos reikalavimu. Miesto baseinas kurorte statytas pirmiausia todėl, kad čia būtų teikiamos viešosios paslaugos miesto gyventojams, kad būtų suteikta galimybė prie jūros gyvenantiems vaikams nemokamai ir saugiai išmokti plaukti, kad sveikatinimo užsiėmimus galėtų lankyti vyresnio amžiaus palangiškiai ir šventojiškiai. Tai pasiteisino – nuo baseino atidarymo 2019 m. kovo 1 d., nepaisant ilgo karantino laikotarpio, nemokamose plaukimo pamokose bei nemokamose treniruotėse kurorto mokiniai ir Sporto centro auklėtiniai apsilankė jau 43060 kartų. Čia reguliariai rengiamos nemokamos mankštos senjorams, kūdikiams, kitoms visuomenės grupėms, o gyventojai apsilankyti baseine gali kelis kartus pigiau, nei šalia esančiuose panašaus pobūdžio objektuose, kuriuose šeimininkauja privatus verslas.

„Rentabilus, miesto dotacijų nereikalaujantis ir Palangos vaikams suteikiantis galimybę čia nemokamai mokytis plaukti ar treniruotis, visiems palangiškiams labai svarbus mūsų baseinas Konkurencijos tarybos sprendimu netrukus gali būti perduotas šeimininkauti verslui.

Pasisakykime už tai, kad naujas, modernus, už valstybės ir Savivaldybės, taigi – ir visų palangiškių lėšas pastatytas objektas išliktų miesto ir miestiečių rankose.

Būdami kartu mes esame stiprūs. Parodykime, kad esame neabejingi Palangos kurorto bei miesto gyventojų gerovei. Išlaikykime tai, ką daug metų kūrėme mes visi – kiekvienas kurorto gyventojas ir Lietuvos pilietis.

Laukiame visų Palangos miesto gyventojų susitelkimo ir palaikymo", - praneša bendruomenė „Palangos santarvė“.

 

Ikona, uždaryti