Palangoje nutūps sergančių vaikų svajones nešantys flamingai

Palangoje nutūps sergančių vaikų svajones nešantys flamingai
AA

Rugpjūčio 10 d. Palangoje startuoja unikalus projektas „Svajones nešantys flamingai“, kurio metu siekiama atkreipti dėmesį į vėžio paliestus vaikus.

Menininkės Jolantos Šmidtienės ir išmaniųjų sistemų autoriaus Tomo Stasiukaičio su kūrybine agentūra „Spark“, sukurti interaktyvūs rožiniai flamingai vaikų lūpomis pasakos apie vėžiu sergančių vaikų svajones. Specialiai projektui sukurtų septynių flamingų šeima nutūps ir skraidins vaikų svajones iš trijų Lietuvos miestų – Palangos, Kauno ir Vilniaus.

Dviejų metrų aukščio flamingai, ne tik judės, bet ir priartėjus žmogui, kvies išgirsti vaikų svajones bei tai, ką jiems tenka patirti gydymo metu.   

„Palydint paskutinį vasaros mėnesį ir pasitinkant pirmąjį rudens, kurį pasaulis mini kaip vėžiu sergančių vaikų mėnesį, šiuo projektu „Mamų unija“ kviečia pildyti karščiausias vėžiu sergančių vaikų svajones, kurios susijusios su galimybėmis, apie kurias nesusimąsto sveikų vaikų šeimos – galimybe  užaugti, susitikti su draugais, bėgioti ir žaisti, eiti į darželį ar mokyklą, žaisti futbolą, šokti... Rožiniai flamingai – mūsų vaikų svajonių simboliai. Suteikite jiems galimybę pakilti ir išpildyti vaikų svajones,“ – sako vėžiu sergančių vaikų fondo „Mamų unija“ prezidentė Eglė Mėlinauskienė ir kviečia miestų gyventojus bei svečius aplankyti vietas, kuriose laikinai įsikurs flamingai. Artėjantį antradienį, rugpjūčio 10 d. 11 val. Naglio alėjos ir Šermukšnių g. sankryžoje Palangoje vyks projekto atidarymas, kuriame dalyvaus projekto sumanytojai ir autoriai. 

Rožiniai flamingai visų labai lauks:

Palangoje: rugpjūčio 10-23 d. Naglio alėjos ir Šermukšnių g. sankryžoje. 

Kaune: rugpjūčio 24 d. - rugsėjo 6 d. prie Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios (Soboro).

Vilniuje: rugsėjo 7-21 d. Vilniaus Rotušės aikštėje.

Projektui pasibaigus, flamingai nutūps fondo pastatytuose „Šeimų namuose“, kuriuose gyvena vėžio paliesti vaikai su šeimomis iš visos Lietuvos, kol mažiesiems atliekamos įvairios procedūros. 

„Esame dėkingi Palangos, Kauno ir Vilniaus miestų savivaldybėms, kurios suteikė erdves nutūpti mūsų flamingams ir tokiu būdu priminti, kad kiekvienas galime tapti labai didelės svajonės išsipildymo dalimi“, – sako E. Mėlinauskienė. 

Didžiausia vėžiu sergančių vaikų svajonė – pasveikti. Labdaros ir paramos fondas vėžiu sergantiems vaikams "Mamų unija" vienija visus norinčius ir galinčius padėti. Padėti galite kiekvienas, paaukojęs fondui 5 Eurus SMS žinute „Vaikams“ numeriu 1344. Už paaukotus pinigus „Mamų unijos" šeimų namuose, kuriuose gyvena vėžio paliesti vaikai, bus įrengtas modernus reabilitacijos centras. 

Rožinių flamingų projektui sparnus suteikė fondo bičiuliai ir rėmėjai: logistikos paslaugų teikėjas ir projekto mecenatas „Manvesta“, spaustuvė „Aurika“, viešbutis Palangoje „Gradiali“, baldų gamintojas  „Magrės baldai“.

„Mamų unija“ – vienas didžiausią patirtį Lietuvoje turintis vėžiu sergančių vaikų paramos ir labdaros fondas, įkurtas 2008 m. Žmonių suaukotomis lėšomis fondas padėjo šimtams vaikų ir jų šeimoms, kurie stokoja pagalbos gydymui. 2020 m. pasitelkdamas geriausius kitų šalių pavyzdžius fondas atvėrė 2000 kv.m. „Šeimų namų“ duris, kur teikiama pagalba vėžiu sergantiems vaikams ir jų šeimoms.    

Ikona, uždaryti