Palanga šurmuliuoja – šiandien prasidėjo Stintų šventė

Palanga šurmuliuoja – šiandien prasidėjo Stintų šventė
AA

Palangoje pakvipo stinta – didžiausiame šalies kurorte prasidėjo ir visą savaitgalį šurmuliuos bene populiariausia žiemos šventė – „Palangos stinta“.

palangos stinta

Šiandien, penktadienį, šventė dar tik įsibėgėja – didžiausio svečių skaičiaus laukiama šeštadienį, kuomet „Palangos stintos“ organizatoriai pasiūlys daugiausiai atrakcijų pramogautojams, o geriausi virtuvės šefai – turtingiausią valgiaraštį, sudarytą iš žuvies patiekalų.

Šventinis šurmulys

Šurmulys Palangoje penktadienį juntamas nuo pat ryto – prekybininkai centrinėje kurorto dalyje jau įsirengė savo palapines bei išsidėliojo prekes, amatininkai jau eksponuoja savo įrangą bei dirbinius, o iš kavinių bei restoranų ir prie jų įrengtų rūkyklų jau pasklido stintų bei rūkomos žuvies kvapas.

Visą savaitgalį tautodailininkai bei geriausi kulinarinio paveldo meistrai šurmuliuojančioje mugėse siūlys savo gaminius. Pasirinkti išties yra iš ko: mugėje siūloma ir rankų darbo dirbinių, drabužių, pintinių, medinių žaislų vaikams, rankinių, vilnonių kojinių, rankų darbo muilų ir kt. Vilioja ir skanaus kaimiško maisto kvapai – šventės svečiams siūloma įsigyti rūkytų mėsos gaminių, giros, naminės duonos, įvairiausių skanumynų, prieskonių, arbatų ir, be abejonės, įvairiais būdais ruoštos žuvies.

Pakvipo žuvimi

Ir nors daugiausiai šurmulio bei veiksmo Stintų šventėje vyks šeštadienį, jau ir šiandien J. Basanavičiaus gatvėje pakvipo žuvimi. Pėsčiųjų labiausiai pamėgtoje alėjoje nosį kutena tiek pardavinėjamos šviežios stintos kvapas, tiek ore sklandantis įvairios rūkytos įvairios žuvies aromatas. Įsigyti galima ir keptų, taip pat – marinuotų stintų. O užvis labiausiai šventės svečius prieiti artyn vilioja tiesiog J. Basanavičiaus gatvėje įrengtose rūkyklose rūkoma žuvis.

Tad namo Stintų šventės svečiai grįš tikrai ne tuščiomis – originalių, skanių ir išradingai paruoštų magaryčių užteks tiek namuose likusiems artimiesiems, tiek ir draugams.

Daugiausia atrakcijų - šeštadienį

Rytoj, šeštadienį, šventė prasidės ant jūros tilto, kuomet azartiškiausi žvejai, susivieniję į komandas, nuo ankstyvo ryto užmes meškeres bei bandys savo sėkmę Stintų meškeriojimo varžybose.

Vidurdienį Jūratės ir Kastyčio skvere bus paskelbtas šventės „Palangos stinta“ atidarymas, ir linksmybės įsibėgės. Kurorte skambės muzika, pramogauti kvies Amatų, Žemaitiško kastinio, Rusnės, Vaikų ir kiti kiemai, vyks žvejiškos atrakcijos, be kurių jau daugelį metų nebeįsivaizduojama šventė „Palangos stinta“ – inkaro laikymo, stintų valgymo ir kitos varžytuvės. Jūratės ir Kastyčio skvere susirungs geriausi žuvies grilio meistrai – vyks Lietuvos žuvies barbekiu čempionatas, o drąsieji „ruoniai“ panirs į ledines Baltijos bangas.

Kaip ir kasmet, šventėje „Palangos stinta“ skambės smagi muzika. Pirmąją Stintų šventės dieną, penktadienį, Jūratės ir Kastyčio skvero scenoje bus galima išvysti jaunuosius Palangos talentus – jaunasis palangiškis Kristupas Kerulis, kuris pristatys savo „didžėjinę“ „programą“, vėliau muzikinę programą atliks grupė „Kabinetas 303“ . Pagrindinę šventės dieną – šeštadienį – į žvejišką koncertą „Nei žvyno, nei uodegos“ pakvies Palangos kultūros ir jaunimo centro liaudiškų šokių ansamblis „Bočiai“, šokių grupė „Banguolis“, folkloro ansamblis „Mėguva“, Kristupas Kerulis, dainų autorė ir atlikėja gintė iš Palangos, Žilvinas Žvagulis ir Irena Starošaitė. Na, o sekmadienio, vasario 13 dienos, koncertas taps savotiška įžanga į artėjančią šv. Valentino dieną – Romas Dambrauskas ir Deivydas Bastys pakvies į šventinį koncertą „Myliu“.

Svarbiausia - stinta

Tačiau didžiausia šventės atrakcija, be abejonės, bus paragauti įvairiais būdais ruoštos stintos. „Šventė „Palangos stinta“ kasmet pasiūlo malonumų tiek kūnui, tiek sielai. Čia galima paskanauti stintos, kitokios žuvies, įsigyti tautodailininkų dirbinių, pasiklausyti smagios muzikos ar išbandyti savo jėgas smagiose varžytuvėse. Tai tradiciškai bus didelės vaikštynės po šventės teritoriją, kurių metu kiekvienas „Palangos stintos“ svečias neabejotinai smagiai praleis laiką“, – kalbėjo Stintų šventės organizatoriaus, Stintų ordino kancleris Nerijus N. Stasiulis.

Oras šį savaitgalį kurorte – lyg užsakytas, anot N. Stasiulio – šventiškas. „Pakankamai šilta, pučia nestiprus vėjelis, labai padedantis sumažinti viruso plitimo riziką. Šventei toks oras – pats tinkamiausias, – neabejojo Stintų ordino kancleris. – Tad visus kviečiu atvykti į Palangą. Čia tikrai smagiai praleisite laiką“.