Neringai atsisakius viešų renginių patalpose, Kovo 11-ąją minės žygiais lauke PROGRAMA

Neringai atsisakius viešų renginių patalpose, Kovo 11-ąją minės žygiais lauke PROGRAMA
AA

Neringos savivaldybei priėmus sprendimą kovo mėnesį nerengti viešų renginių uždarose patalpose, Lietuvos nepriklausomybės 30-mečio minėjimas taps laisvės pojūčio pripildyta kelione po įspūdingiausias Kuršių nerijos vietoves. Šiai progai suplanuota akcija prie Nidos švyturio ir net trys žygiai.

Kovo 11 d., trečiadienį

NIDOJE
11 val. akcija „Laisvės švyturys”. Trispalvės iškėlimas, tautinės giesmės giedojimas. Nidos švyturys ant Urbo kalno.

12 val. Kovo 11-oji ant aukščiausios Kuršių nerijos viršūnės. Iš Nidos kopsime į aukščiausią Kuršių nerijoje Vecekrugo kopą kartu su Kuršių nerijos nacionalinio parko darbuotojais. Kopos viršūnėje iškelsime lietuvišką trispalvę. Maršrutas: Nida-Vecekrugas-Nida. Pradžia: 12 val. prie Neringos gimnazijos. Trukmė: apie 5 val. (~16-18 km).

PREILOJE
13 val. Kovo 11-oji ant aukščiausios Kuršių nerijos viršūnės. Iš Preilos kopsime į aukščiausią Kuršių nerijoje Vecekrugo kopą, jos viršūnėje iškelsime lietuvišką trispalvę. Maršrutas: Preila-Vecekrugas-Preila. Pradžia: 13 val. Preilos autobusų stotelėje. Trukmė: 3 val. (~8-9 km).

JUODKRANTĖJE
13 val. žygis su Kuršių nerijos nacionalinio parko gidu „30 kilometrų Lietuvos laisvės 30-mečiui!”. Susitikimo vieta – Juodkrantėje prie bažnyčios. Žygio trukmė: 7-8 val.
Kaip atvykti?
   12.10 val.  autobusu iš Smiltynės senosios perkėlos/
   12 val. autobusu iš Nidos.
   Grįžimas:
   20. 20 val. keltu iš Naujosios perkėlos arba 21.15 val. iš Senosios perkėlos į Klaipėdą/
   21.10 autobusu iš Smiltynės senosios perkėlos.

„Švyturys yra tikėjimo ir vilties simbolis. Kelrodis. Šviesa, kuri veda laivus į saugų uostą. Švęsdami Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, linkėdami vienas kitam ir tėvynei Lietuvai šviesti kaip kelrodei, Nidos švyturį apdengsime trispalve, giedosime tautinę giesmę, švęsime laisvę!”, - sakė Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro direktorė Edita Lubickaitė.

Į trispalvę akciją „Laisvės švyturys“ žmonės kviečiami ateiti pasipuošus trispalve, tautine atributika.

Kovo 11-ąją numatyti net trys žygiai, į kuriuos kviečia Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. Dviem skirtingais maršrutais iš Nidos ir Preilos bus kopiama į aukščiausią Kuršių nerijoje Vecekrugo kopą, kur bus iškelta lietuviška trispalvė. Juodkrantėje lauks Lietuvos laisvės 30-mečiui skirtas 30 kilometrų žygis.

Pirmasis žygis į Vecekrugo kopą startuos 12 val. prie Neringos gimnazijos. Jo trukmė apie 5 val. (~16-18 km). Iš Preilos autobusų stotelės antrojo žygio dalyviai pajudės 13 val. Šis maršrutas, vedantis į Vecekrugo kopą, bus ~8-9 km ilgio ir truks apie 3 val.

Kovo 11-ąją 13 val. prie Juodkrantės bažnyčios kviečiami rinktis tie, kurie pasiruošę didžiausiam 30 km iššūkiui.

„30 km žygio maršrutas ves per sengirę senosiomis promenadomis, kur susipažinsime su Kuršių nerijos istorija ir pačia kurorto atsiradimo pradžia. Toliau keliausime laukiniu pajūriu, kopomis, miškais ir pamariu, stebėdami gamtos ir istorijos ženklus. Užsuksime ir į Antrojo pausaulinio karo vokiečių požeminius bunkerius. Simbolinė nepriklausomybės žygio kulminacija planuojama jau sutemus pamaryje su vaizdu į „Independence“, – apie Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui skirtą žygį pasakojo Kuršių nerijos nacionalinio parko gidė Renata Kilinskaitė.

Pasak gidės, besirengiantiems į žygius patartina dėvėti patogius, žygiams tinkamus batus, turėti lietui ir vėjui atsparius rūbus. Su savimi pasiimti užkandžių, vandens ar arbatos, žibintuvėlį ir įvertinti savo galimybes įveikti atitinkamas distancijas.

Į 30 km Juodkrantės žygį galima atvykti 12:10 val. autobusu iš Smiltynės senosios perkėlos, 12:00 val. – iš Nidos. Grįžimas galimas 20:20 val. keltu iš Naujosios perkėlos arba 21:15 val. iš Senosios perkėlos į Klaipėdą, 21:10 val. autobusu į Nidą iš Smiltynės senosios perkėlos.

Artimiausią mėnesį Neringoje viešieji renginiai uždarose patalpose nevyks. Jų neorganizuos nei Neringos savivaldybė, nei jai pavaldžios institucijos. Tokių veiksmų nuspręsta imtis Vyriausybei visoje šalyje paskelbus valstybės lygio ekstremalią situaciją dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės.