Nemuno pašonėje, unikalioje Rusnės saloje vyks 12-tasis Žuvienės virimo čempionatas

Nemuno pašonėje, unikalioje Rusnės saloje vyks 12-tasis Žuvienės virimo čempionatas
AA

Rugsėjo 5 dieną visi žuvienės ragautojai ir virėjai bus kviečiami į 12-tąjį Žuvienės virimo čempionatą, kuris pirmą kartą istorijoje įvyks unikalioje Rusnės saloje, Nemuno pašonėje. Rusnės sala yra paukščių ir žvejų rojaus kampelis, kuriame buvo pagaminti visi „Nacionalinės ekspedicijos“ laivai, į kurį iš visų pusių vėjas atneša viliojantį rūkomos  žuvies kvapą.

Rusnė – Žuvienės virimo čempionų sala, kurioje gyvena net trys tarptautinio Žuvienės virimo čempionato nugalėtojai!

Čempionatas vyks istorinėje vietoje, aikštėje šalia senojo Peterso tilto liekanų. Būtent čia įsikurs katilų alėjos ir visas žuvienės virėjų miestelis po atviru dangumi.

1999 m. šioje vietoje buvo pagerbtas visą Nemuną perplaukęs legendinis „geležinis“ Lietuvos žmogus triatlonininkas Vidmantas Urbonas įveikęs 460 km.

Į čempionatą bus galima atplaukti vandens keliais ir savo valtį ar laivą prišvartuoti Žuvienės čempionato uoste. Ar gali būti kas nors geriau už malonumą stebėti čempionatą iš laivo net neišlipus ?

Žuvienės virimo čempionato meistrai su savo komandomis bus iškilmingai pristatyti 12 val. Po to prasidės didžiųjų meistrų žuvienės virimo šventė, bus varžomasi dėl autentiško Žuvienės virimo čempionato žiedo, kurį nugalėtojui dovanos Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Tradicinės žuvienės nugalėtojui savo prizą yra įsteigęs Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, o žuvies sriubos geriausias virėjas bus pamalonintas Šilutės seniūno Raimundo Steponkaus dovana.

Čempionato globėja – europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė.

Turite du pasirinkimus: čempionate dalyvauti kaip žiūrovai-degustatoriai arba kaip virėjai, turintys savo komandą ir metantys bičiulišką iššūkį visiems kitiems virėjams!

Pasirinkus pastarąjį kelią, užpildykite čempionato dalyvio anketą ir išsiųskite ją elektroniniu paštu Mar.budraitis@gmail.com Komandų registracija vyks iki 2020 m. rugsėjo 3 dienos 17 val.

Nepraleiskit progos įsilieti į didžiulį  Žuvienės virimo čempionato aistruolių  būrį. Atraskite iš naujo tą vienintelę Rusnės salą su visomis promenadomis, žuvies rūkyklėlėmis ir senaisiais žvejų kaimais. Taip, kaip vieningai Liepos 6 d. giedojome Lietuvos himną, visus lietuvius kviečiame į Rusnės salą, į 12-tąjį Žuvienės virimo čempionatą.

Nepamirškit savo lėkštės ir šaukšto, žmonos, vaikų, kaimynų ar draugų!

Iškilus klausimams, skambinti mob. 8 686 90 368.