Grįžti į naujienas

Laureatu pripažintas Palangos kamerinis choras

#KLAIPĖDOS KRAŠTAS
Laureatu pripažintas Palangos kamerinis choras
Data
Autorius
Kategorija
KLAIPĖDOS KRAŠTAS
Dalintis
Facebook | El.paštu

2019 metų „Aukso paukštės” chorų nominacijos „Geriausias naujai susikūręs mėgėjų meno kolektyvas ir vadovas” laureatu pripažintas Palangos kultūros ir jaunimo centro kamerinis mišrus choras ir jo vadovas Edmundas Jucevičius. Tai geriausias mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų apdovanojimas.

1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė metų nominacijas „Aukso paukštė“ geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Tai aukščiausias mėgėjų meno apdovanojimas Lietuvoje.

Palangos kultūros ir jaunimo centro mišrus kamerinis choras susibūrė 2014 m. Choro įkūrėjas, meno vadovas ir dirigentas – Edmundas Jucevičius. Nors kolektyvas dar jaunas – ką tik atšventęs kūrybinį penkmetį, bet meninis jo lygis jau vertinamas aukštai – chorui suteikta I kategorija. Kamerinis choras yra ne tik nuolatinis Palangos miesto švenčių ir minėjimų dalyvis, tačiau aktyviai įsijungia ir į respublikinius renginius: dalyvavo festivaliuose Pakruojyje, Kretingoje, Kaune, Raseiniuose, Joninių šventėje ant Rambyno kalno, Vakarų Lietuvos dainų šventėje Klaipėdoje, 2018 m. jau dalyvavo savo pirmoje respublikinėje Dainų šventėje „Vardan tos...“ Vilniuje ir kt.

Choras su koncertinėmis programomis sėkmingai reprezentuoja Palangos miestą ir užsienio šalių chorinės muzikos festivaliuose ir konkursuose.

Š. m. gegužės 24 d. (sekmadienį) 16.00 val. Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vyks chorinės muzikos šventė „Cantate Palangai“ ir „Aukso paukštės” įteikimo iškilmės.