Kviečia 8-oji tradicinių ir istorinių burlaivių regata „Burpilis 2020“ (PROGRAMA)

Kviečia 8-oji tradicinių ir istorinių burlaivių regata „Burpilis 2020“ (PROGRAMA)
AA

Lietuvos medinį burinį laivyną burianti Tradicinių ir istorinių laivų asociacija 2020 m. liepos mėn. 23–24 d. Kuršių mariose organizuoja regatos „Burpilis“ II ir III etapus. Pavadinta senovinio pamario žvejų įnagio, skirto šlakstyti vandeniu bures ir taip didinti burvalčių greitį, vardu, ji ne tik pristato tradicinius Lietuvos marių ir upių laivų tipus, tačiau ir primena apie seną marių šiporių būdo savybę varžytis tarpusavyje.

Laivai – rekonstruotas Lietuvos jūrų muziejaus kurėnas „Süd.1“ (šiporius R. Adomavičius); E. Jonušo statytas Nidos simbolis kurėnas „Kuršis“ (A. Armonavičius), Šturmų gyvenvietės ambasadorius kurėnas „Sturm.1“ (I. Reklaitis), krovininis marių burlaivis reisinė „Dreverna“ (V. Bliūdžius), venterinė valtis iš Kintų „Juoda Meška“ (L. Juodeška) ir dvi iš Rusnės (V. Laukevičius ir R. Plikšnys), mažasis kurėnas „Germanika“ su Sakūtėlių kaimo baldininkų bendruomenės įgula (R. Baltuonis), kuršių/vikingų drakaro tipo laivas „Biesos“ (D. Petkevičius), vytinė „Jūratė“ iš Šilutės (R. Radzvilavičius).
Šių metų I-as regatos (E. Jonušo vardo) etapas vyko Juodkrantėje birželio 7 d. II-asis etapas, kuris skiriamas pagerbti negrįžusi iš marių Romaldą Adomavičių, liepos 23 d. startuos Preiloje. III-asis etapas liepos 24 d. tradiciškai finišuos Jūros šventėje Klaipėdoje.

PROGRAMA

Liepos 23 d. (ketvirtadienis)
9.00 val. kapitonų pasitarimas
10 val. startas Preilos prieigose
15–16 val. tarpinis finišas Juodkrantėje arba Drevernoje/Kintuose

Liepos 24 d. (penktadienis)
9.30 val. kapitonų pasitarimas
10 val. startas į Klaipėdą
15–16 val. finišas ties Kiaulės nugara ir stojimas baseine prie Kurhauzo
19–20 val. laivų suplaukimas į Dangės upę prie Biržos tilto

Liepos 25 d. (šeštadienis)
17.30 val. regatos „Burpilis 2020“ apdovanojimai
19–20 val. medinių burinių laivų paradas tarp Pilies ir Biržos tiltų su inscenizuotu pasakojimu „Vai kur nužėgliuos...“
23–24 val. medinių burinių laivų naktinis paradas Pilies ir Biržos tiltų su inscenizuotu pasakojimu „...ten yra jūrų karalius“.

Liepos 26 d. (sekmadienis)
9 val. Pilies tilto pakėlimas ir laivų išplaukimas į Kuršių marias