Kuršių nerijos ornitologų darbo iššūkiai: kopti į 30m aukštį ir rūpintis plėšriaisiais paukščiais

Kuršių nerijos ornitologų darbo iššūkiai: kopti į 30m aukštį ir rūpintis plėšriaisiais paukščiais
AA

Kuršių nerijos nacionaliniame parke gyvena jau dešimt jūrinių erelių (Haliaeetus albicilla) šeimų. Šiuo metu ereliukus prižiūri ir skaičiuoja patyrę Kuršių nerijos nacionalinio parko ornitologai - Saulius Rumbutis ir Deivis Dementavičius.

Specialistai lanko erelių lizdus, užsikabarodami į 30 metrų aukščio pušį ir įsiropšdami į erelio lizdą pas jauniklius. Jų tėvai akylai stebi kas vyksta lizde, tačiau ginti vaikų nepuola.

Viename lizde ornitologai rado du maždaug mėnesio amžiaus ereliukus. Vieną jų krepšyje nuleido ant žemės, nes tyrinėtojams reikia žinoti ne tik jų svorį ir blauzdų išmatavimus. Reikia paimti kraujo, kad laboratorijoje būtų atlikti genetiniai, parazitologiniai ir kiti tyrimai.

"Ereliukui visai patiko pakeisti aplinką, jis dairėsi ir visai nesijaudino dėl to, kas su juo vyksta. Jei būtų mokėjęs kalbėti, būtų galvą išūžęs tėvams ir broliui bepasakodamas įspūdžius. Po laboratorinės procedūros mažylis gavo žiedus ant abiejų kojų ir buvo vėl sėkmingai užkeltas aukštyn",- pasakojo specialistai - "Ereliui teks dar apie mėnesį patupėti lizde, kol išaugs visos plunksnos ir jis gales pakilti. Palinkėkim jam sėkmės suaugti ir po penkerių jaunystės klajojimo metų vėl sugrįžti atgal į Kuršių neriją bei susirasti sąvąjį lizdą".

 

Ikona, uždaryti