Kur nuklydę ir ką veikia Ventės rage sužymėti gandrai

Kur nuklydę ir ką veikia Ventės rage sužymėti gandrai
AA

Ventės rago ornitologinės stoties specialistai akylai stebi sužymėtų baltųjų gandrų palydovinių siųstuvų duomenis, siekdami išsiaiškinti, kur šiuo metu yra paukščiai ir ar šiltesnė žiema nesuklaidino gandrų paskatindama ankstesnei nei įprasta migracijai.

Žiema šiemet labai nesikandžiojo, tad nenuostabu, kad netoli migruojantys paukščiai, tokie kaip varnėnai, pempės, pilkosios gervės ar pilkosios žąsys jau stebimi mūsų krašte. Ventės rago ornitolognė stotis kartu su Gamtos tyrimų centru palydoviniais siųstuvais yra pažymėję keletą baltųjų gandrų. Didžioji dalis žymėtų paukščių žiemoja vidurio Afrikos valstybėse Čade bei Sudane.

 

Vienas Kėdainių rajone pažymėtas gandras buvo pasiekęs net Pietų Afrikos respubliką ir žiemą leido netoli Keiptauno esančiame sąvartyne. Kadangi šiam paukščiui iki Lietuvos reikės nuskristi apie 10 tūkstančių kilometrų savo kelionę namų link jis jau pradėjo.

Paukštis Sausio 30 dieną pajudėjo namų link, tačiau dar suabejojęs, paskridęs apie 70 km grįžo į žiemojimo vietą.
Sausio 31 dieną sukaupęs jėgas jis jau ryžtingiau patraukė šiaurės kryptimi. Vasario 3 dienos vakare nuo žiemojimo vietos paukštis buvo nuskridęs apie 1000 km.

 
 
Ikona, uždaryti