Klaipėdos rajono apšvietimo tinklo modernizavimui – 900 tūkst. eurų

Klaipėdos rajono apšvietimo tinklo modernizavimui – 900 tūkst. eurų
AA

Praėjusią savaitę Klaipėdos rajoną pasiekė puiki žinia: kelių ir gatvių apšvietimo sistemos infrastruktūros modernizavimui skirta 900 tūkst. eurų. Per dvejus metus planuojama atnaujinti apšvietimą visose 11 seniūnijų.

Klaipėdos rajono savivaldybei 900 tūkst. eurų skirti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų pagal Gatvių apšvietimo modernizavimo programą. Dar tiek pat lėšų Savivaldybė skirs iš savo biudžeto.

„Esame pirmieji Lietuvoje, dalyvavę šioje programoje ir gavę finansavimą. Tai tikrai puikus Savivaldybės administracijos darbo įvertinimas. Turbūt net nereikia sakyti, kad miesteliuose ir kaimuose apšvietimas nėra toks, kokio norėtųsi. Šviestuvai seni, įranga nusidėvėjusi, o elektros sąnaudos kasmet tik auga. Tad, kai visose seniūnijose apšvieti beveik pustrečio šimto kilometrų gatvių, norisi, kad paslauga būtų kokybiška. Gautos lėšos lauktos ir itin reikalingos. Viso projekto vertė apie 1,8 milijono eurų. Už šiuos pinigus galėsime pakeisti atramas, šviestuvus, sumontuoti valdymo spintas. Ir šie darbai vyks visame rajone, visose seniūnijose“,  – teigia meras Bronius Markauskas.

Vykdant apšvietimo tinklo modernizaciją bus atnaujinama esama apšvietimo infrastruktūra. Šiuo metu rajone yra apšviečiama 233 km gatvių ir tai sudaro 82,9 proc. visų Klaipėdos rajono gatvių ilgio.

Esami seni šviestuvai bus pakeisti naujais LED šviestuvais su integruotais laiko ir šviesos srauto reguliavimo įtaisais, kuriuos galima programuoti pagal tamsųjį paros laiką. Pakeitus šviestuvus apšvietimas bus tolygesnis, atitiks europinius reikalavimus.

„Įgyvendinę šį projektą, tikimės, kad kokybiškomis gatvių apšvietimo paslaugomis galės naudotis 85 proc. Klaipėdos rajono gyventojų. Efektyvi ir šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti gatvių apšvietimo sistema leis sumažinti tamsiuoju paros metu pasitaikančių eismo įvykių, kurs saugesnę ir jaukesnę aplinką. Žinoma, tai taip pat leis sutaupyti Savivaldybės biudžeto lėšų, išleidžiamų apšvietimui, bei mažins aplinkos užterštumą. Džiaugiuosi, kad įgyvendinę šį projektą Klaipėdos rajone gyvensime šviesiau“, – sako Administracijos direktoriaus pavaduotojas Justas Ruškys.

Modernizuoti Klaipėdos rajono kelių ir gatvių apšvietimo sistemos infrastruktūrą planuojama per artimiausius porą metų.