Klaipėdos rajone uždaromos trys bibliotekos: gyvenvietėse lankysis bibliobusai

Klaipėdos rajone uždaromos trys bibliotekos: gyvenvietėse lankysis bibliobusai
AA

Klaipėdos rajono savivaldybė, siekdama gerinti bibliotekos paslaugų kokybę, išanalizavo esamą J. Lankučio viešosios bibliotekos ir jos filialų tinklą. Rezultatai parodė, kad dalyje filialų paslaugos apskritai neteikiamos arba neefektyviai išnaudojama turima infrastruktūra, todėl reikėtų ieškoti kitokių, inovatyvių būdų, kad bibliotekos paslaugos taptų kokybiškesnės, o tuo pačiu ir labiau prieinamos bei patrauklios gyventojams.

Klaipėdos rajono savivaldybės taryba, atsižvelgdama į bibliotekos tinklo analizę priėmė sprendimą keisti J. Lankučio viešosios bibliotekos struktūrą. Bus panaikintas iki šiol neveikęs Kalotės skyrius, bei Daukšaičių ir Tilvikų skyriai, kurių aptarnaujamas asmenų kiekis, neatitinka numatyto Bibliotekų įstatyme. 

Bibliotekų filialai steigiami ten, kur gyvena 700–800 gyventojų. Tilvikų filialas aptarnauja 378 gyventojus, o skaitytojų skaičius – 138. Daukšaičiuose gyventojų – 614, o skaitytojų – 175.

 

Filialų darbuotojai ir toliau dirbs bibliotekose: Daukšaičių – Veiviržėnuose, o Tilvikų – Vėžaičiuose. Tai leis sustiprinti šiuos filialus: bus gausinami knygų fondai, didės kompiuterinių vietų skaičius, bus ilginamas filialų darbo laikas, taip pat jie dirbs ir darbuotojų atostogų, nedarbingumo metu, nes du darbuotojai galės vienas kitą pavaduoti. Iki šiol, atostogaujant bibliotekininkui, bibliotekų filialai nedirbdavo. Tai pagerins teikiamų paslaugų kokybę.

Gyvenvietėse, kur nėra bibliotekų filialų, gyventojai neliks be paslaugų. Planuojama, kad jose reguliariai lankysis modernus bibliobusas, kuris ne tik teiks knygų išdavimo paslaugą, bet ir turės darbo su kompiuteriu vietą, kur bus galima naršyti internete, paskambinti, pavyzdžiui, užsienyje gyvenantiems vaikams, užsisakyti el. paslaugas, sumokėti mokesčius. Bibliobusas padidintų paslaugų prieinamumą ten, kur mažiau gyventojų, arba ten, kur nėra ir niekada nebuvo bibliotekos filialo, taip pat jos būtų kokybiškos.

Toks bibliotekos paslaugų pokytis atvertų galimybes ir įvairesnėms bibliotekos kultūrinėms veikloms vis kitose rajono vietovėse.

Reklama Ikona, uždaryti