Klaipėdos rajone skirta pirmoji piniginė bauda Lietuvoje už saviizoliacijos pažeidimą

Klaipėdos rajone skirta pirmoji piniginė bauda Lietuvoje už saviizoliacijos pažeidimą
AA

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius Artūras Bogdanovas savo socialinių tinklų paskyroje pranešė apie pirmą atvejį Lietuvoje, kai pažeidusiam saviizoliacijos taisykles Klaipėdos rajono gyventojas buvo naubaustas pinigine bauda.

Gyventojas atliko pakartotinį saviizoliacijos pažeidimą. Už tai jis nubaustas 100 Eur bauda.

"Už saviizoliacijos pažeidimus esame išrašę beveik trečdalį visų administracinių nusižengimų protokolų šalyje. Pagal šį rodiklį pirmaujame Lietuvoje.", - savo pranešime rašė A. Boganovas.

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktorius taip pat pridūrė, kad jo nuomone,neužilgo šios baudos dydis kils 10 kartų.

Šiuo metu saviizoliacijoje yra 42 Klaipėdos rajono gyventojai, užsikrėtusių koronavirusine infekcija – 19. Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko teigimu, vienas gyventojas pasveiko nuo koronaviruso.

Prieš kelias dienas Seimas priėmė Teisingumo ministerijos pataisas dėl koronaviruso plitimo stabdymo – didėja baudos už karantino taisyklių pažeidimą.

Pataisose siūloma taikyti didesnes baudas už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus ekstremaliosios situacijos metu. Iki šiol už pažeidimus fiziniams asmenims Administracinių nusižengimų kodeksas numatė įspėjimą arba baudą nuo 60 iki 140 eurų, o įsigaliojus  pataisoms bauda būtų nuo 500 iki 1 500 eurų. Atitinkamai didės baudos ir juridiniams asmenims bei jų vadovams: dabar – nuo 140 iki 600 eurų, ir bus – nuo 1 500 iki 6 000 eurų.

Administracinių nusižengimų protokolus karantino pažeidimų galės surašyti ne tik Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ar savivaldybių specialistai, bet ir policijos, karo policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

Taip pat griežtinama administracinė nuosavybė ir už policijos pareigūnų teisėtų reikalavimų nevykdymą bei už savivaldybių tarybų sprendimų dėl kovos su žmonių užkrečiamųjų ligų protrūkiais nevykdymą.