Klaipėdos raj. TIC rekomenduoja 5 vietas pasivaikščiojimams

Klaipėdos raj. TIC rekomenduoja 5 vietas pasivaikščiojimams
AA

Atėjus pavasariui vis dažniau nusprendžiame savo laisvalaikį praleisti gryname ore. Klaipėdos raj. turizmo ir informacijos centras rekomenduoja net penkias puikias vietas pasivaikščiojimams rajone.

1. Veiviržėnų slėnis

veiviržėnų slėnis

Veiviržo upės vingiai, nuostabus slėnis, piliakalniai, vaizdinga gamta yra tai, kuo gali pasigirti Veiviržėnų miestelis, kuris istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XIII a. Tai vienas vaizdingiausių Klaipėdos rajono kampelių, kurio banguotą reljefą raižo vienas didžiausių Minijos intakų – Veiviržo upė ir nuo jos atsišakojantys Šalpės, Šlūžmės, Upitos, Purlės, Judrės ir kiti upeliai. 

Atnaujintas miestelio slėnis yra puiki vieta pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru bei atitrūkti nuo miesto šurmulio. Čia iš senų durų, molio ir kitų medžiagų sumeistrauta miestelio legendą pasakojanti instaliacija. Šiuo projektu siekiama atskleisti miestelio savitumą bei išskirtinumą.

Vasaros laiku Veiviržo upės slėnyje yra organizuojamos kino naktys, kurios pritraukia didelį skaičių dalyvių ne tik iš Veiviržėnų, bet ir iš viso Klaipėdos rajono. Išskirtinio vasaros festivalio „Filmų naktys slėnyje“ metu galima žiūrėti filmus po atviru dangumi, tiesiog iš savo automobilio.

2. Olando Kepurės skardis ir riedulynas

olando kepourės skardis

Vienas iš populiariausių pajūrio lankomų objektų – Olando Kepurės skardis. Kodėl Olando? Manoma, kad kalnas šį pavadinimą gavo dėl jo panašumo į olandišką kepurę, kai žiūrima į jį iš jūros pusės. Olando Kepurė nuo seno buvo orientyras jūreiviams ir žvejams, nes apaugęs pušimis ir ąžuolais gerai išsiskyrė smėlio lygumoje. 24,4 m virš jūros lygio iškilusi parabolinė kopą yra nuolat ardoma bangų mūšos ir į pajūrį leidžiasi 16-18 m aukščio nuožulnumu. 

XIX a. pabaigoje, apželdinant Girulių pajūrį, šiose vaizdingose vietose buvo sukurtas pasivaikščiojimams skirtas parkas, įveisti ąžuolai, bukai, platanalapiai klevai, kiti dekoratyviniai medžiai. Čia pamatysite patį gražiausią saulėlydį, nuo skardžio atsiveriantį jūros vaizdą, akmenuotą paplūdimį. Nuo skardžio patogu stebėti virš jūros skrendančius paukščius.

Skardis yra įtrauktas į Gamtos paveldo objektų sąrašą.

3. Drevernos mažųjų laivų uostas

drevernos laibų uostas

Drevernos mažųjų laivų uostas įsikūręs rytiniame Kuršių marių krante. Jis kasmet džiugina vis didėjančia paslaugų ir pramogų pasiūla. Čia veikia restoranas,  kempingas, siūloma išbandyti gausybę vandens pramogų, atsipalaiduoti SPA komplekse bei išbandyti jėgas kaitavimo mokykloje. 

Uostą puošia vėtrungės, skulptūros. Čia puikuojasi 2014 m. pagal autentiškas tradicijas pastatytas senovinis burinis Kuršių marių laivas – reisinė „Dreverna“. Uosto lankytojai gali ne tik pasigrožėti šiuo laivu, bet ir išplaukti į Kuršių marias edukacinės programos „Žuvies kelias“ metu.

Vasaros sezono metu pagal tvarkaraštį iš Drevernos mažųjų laivų uosto kursuoja reguliarus keleivinis keltas į Juodkrantę.

Viena iš patraukliausių uosto lankytinų vietų – 15 metrų aukščio apžvalgos bokštas, iš kurio atsiveria nepakartojami vaizdai į Kuršių marias, Kuršių nerijos Pilkąsias arba kitaip vadinamas Mirusias kopas.

4. Kalniškės (Gargždų) piliakalnis

kalniškės piliakalnis

Į šiaurę nuo Gargždų, kairiajame Minijos krante, yra viena gražiausių vietų Klaipėdos rajone – Kalniškės (Gargždų) piliakalnis. Piliakalnio aikštelė – 100 m. Pats piliakalnis tęsiasi 20 m, jo vakarinis galas remiasi į Minijos slėnį, o rytinis – sustiprintas pylimais ir grioviais.

Piliakalnis datuojamas I tūkst. – XIII a. Čia stovėjo 1253 m. minima kuršių pilis Gargždai. 

Legendos pasakoja, kad piliakalnis yra iš švedų ar kryžiuočių laikų  ar pastarųjų buvęs supiltas, jame esą užslinkusios žemėmis geležinės durys, nugrimzdęs dvaras, slapti urvai, pakasti lobiai. Visgi populiariausi padavimai yra apie piliakalnyje pasirodančias baidykles ir vaiduoklius. 

Besikeičiantis ir gražėjantis Kalniškės (Gargždų) piliakalnis naujomis spalvomis atsiveria visuomenei. Pasivaikščioti čia būtina visais metų laikais.

Kalniškės (Gargždų) piliakalnis yra lengvai pasiekiamas iš Gargždų­-Vėžaičių plento.

5. Sveikatos takai Karklėje

sveikatos takai karklėje

Vaizdingi Sveikatos takai vilioja visus išsiilgusius tyro pajūrio miškų oro kvapo ir jūros bangų ošimo. Sveikatos takų sistemą sudaro keturi žiediniai takai: raudonasis – „Karklė“ 4 km, geltonasis – „Olando Kepurė“ 3,5 km, mėlynasis – „Kalotė“ 4,5 km ir žaliasis – „Didžiosios Svejonės takas“ 3,3 km. Bendras sveikatos takų ilgis yra 15,3 km.

Takai paženklinti rodyklėmis, tad pradėti jais eiti galima nuo bet kurios vietos. Visi takai yra žiediniai – tad pasivaikščioję grįšite į tą vietą, nuo kurios pradėjote eiti. Galima pasirinkti vieną iš takų arba eiti visus 15,3 kilometrų visais takais, kurie yra paženklinti atitinkamomis spalvomis.

Vaikščiodami šiais takais rasite informaciją apie nueitą atstumą bei vaizdingus paveikslėlius su populiariais maisto produktais ir patiekalais, tokiais kaip, šokoladas ar pica, kurie padės įsivaizduoti kiek kalorijų sudeginote nuėjus tam tikrą atstumą.