„Kiaulės Nugaros“ priešlėktuvinė baterija tapo saugesnė: jos bunkeriuose uždengtos pavojingos šachtos

„Kiaulės Nugaros“ priešlėktuvinė baterija tapo saugesnė: jos bunkeriuose uždengtos pavojingos šachtos
AA

VšĮ „Prieštiltis" organizacijos nariai, kurie bendradarbiaudami su Kuršių nerijos nacionaliniu parku savanoriškai prižiūri 1939 metais statytą Alksnynės gynybinį kompleksą, arba „Kiaulės Nugaros“ (vok. Schweinsrücken) priešlėktuvinės artilerijos bateriją, ėmėsi iniciatyvos padaryti  baterijos lankymą kiek saugesnį.

Panaudodami organizacijos narių bei karo istorijos entuziastų surinktas lėšas įsigijo reikiamas medžiagas ir padarydami medinius dangčius uždengė pagrindines pavojų kėlusias baterijos bunkeriuose esančias drenažines šachtas. Nuo šiol čia besilankantys smalsuoliai galės jaustis saugiau, o atviros šachtos netrukdys patogiam objektų lankymui.

šachta baterija

pasaulinio karo baterija

 

„Sprendimas nėra baigtinis, tačiau kuriam laikui tarnaus ir leis saugiau judėti bei koncentruotis į tolimesnius įveiklinimo darbus. „Schweinsrücken" baterijos įveiklinimas ir pritaikymas bei pateikimas visuomenei šiandien yra pagrindinis mūsų organizacijos tikslas, tad maloniai kviečiame visus norinčius susisiekti su mumis ir prisijungti prie mūsų veiklos, arba kartu su mūsų gidu pažinti šį karo istorijos objektą! Kontaktus rasite mūsų Facebook puslapyje", - ragino VšĮ „Prieštiltis" organizacija.

baterija

baterija kuršių nerija

Alksnynės gynybinis kompleksas, arba „Kiaulės Nugaros“ (vok. Schweinsrücken) priešlėktuvinė artilerijos baterija, kuri per Antrąjį pasaulinį karą buvo Klaipėdos gynybinio žiedo dalis ir 1944 – 45 metais suvaidino svarbų vaidmenį miesto, tuo metu žinomo kaip „Prieštiltis Memelis“, gynyboje.

Priešingai nei „Memel-Nord“ baterijoje, kurioje pagrindinė veikla yra muziejinė, čia lankytojus su karo istorija organizacija VšĮ „Prieštiltis" sieks supažindinti per gyvos istorijos, karinės rekonstrukcijos ir teatralizuotų renginių prizmę. Organizacijos veikla yra apolitiška, ją vykdo sekdami švietėjiškomis vertybėmis.