Istorinė Švėkšnos siena vis dar laukia sutvarkymo

Istorinė Švėkšnos siena vis dar laukia sutvarkymo
AA

Pernai, pirmąją vasario mėnesio dieną, Švėkšnoje neatlaikė ir griuvo istorinės akmeninės sienos fragmentas. Tai unikalus ir retas statinys, atraminė siena įrengta prieš maždaug prieš 140 metus. Ji arkiniu pėsčiųjų tiltu sujungia bažnyčią ir Švėkšnos parką.

 

 Jau daugiau nei metai laiko nesiimama sumūryti akmenų atgal, o švėkšniškiai ir miestelio svečiai pačiame gyvenvietės centre iki šiol "gėrisi" po uždanga paslėpta įgriuva. 

švėkšna

 

Nors darbas neatrodo sudėtingas, atlikti jį nėra taip paprasta. Restauravimo darbus, dėl kultūrinės ir istorinės vertės, negali atlikti bet kaip..

Kaip teigia portalas "Švėkšnos naujienos", juos informavo ​Šilutės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis, kad savivaldybės užsakymu yra rengiamas projektas Bažnyčios g. pietų pusės lauko akmenų atraminės sienos Šilutės r. sav., Švėkšnos sen., (Švėkšnos miestelio istorinės dalies u.k. 171112 vertingoji savybė) tvarkybos (restauravimo, remonto) darbų projektas“. Projektas šiuo metu yra pateiktas Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos teritoriniam skyriui, kad būtų išduotas tvarkybos darbų leidimas. Gavus tvarkybos darbų leidimą, bus perkami atraminės sienutės tvarkymo darbai.

Planuojama darbų pradžia - šių metų liepos mėnuo.

Turbūt įdomu, kodėl tik per 43 d. išsiaiškinau? Atsakau: tokia jau pas mus biurokratija - atsakymus gauni po pusantro mėnesio - kelis akmenis pamūriji po pusantrų metų...

 

švėkšna