Į Ventės Rago ornitologinės stoties tinklus įkliuvo retokai sugaunama - balinė pelėda

Į Ventės Rago ornitologinės stoties tinklus įkliuvo retokai sugaunama - balinė pelėda
AA

Paspaudus šaltukui ir žemės paviršiui pasidengus sniegu, sureagavo ir į pietus patraukė dalis paukščių, kurie buvo nusiteikę žiemą praleisti arčiau perėjimo vietų. Vieni iš tokių mažieji apuokai (Asio otus).

Naktį iš sausio 13 į 14 pro Ventės ragą šios rūšies paukščiai skrido masiškai. Dar nespėjus sutemti pasirodė pirmosios pelėdos ir judesys buvo stebimas iki pat aušros.

Šią naktį Ventės rago ornitologinės stoties darbuotojams pavyko sugauti ir sužieduoti kiek daugiau nei 50 mažųjų apuokų. Tačiau sugautas paukščių skaičius toli gražu neatitinka praskridusių paukščių skaičiaus.

Suskaičiuoti praskrendančius apuokus būtų itin sudėtinga, nes dalis paukščių kurį laiką Ventės rage dar maitinosi ir sukiojosi aplink. Tačiau tikėtina, kad per minėtą naktį pro Ventės ragą praskrido keli šimtai (gal net daugiau) šios rūšies pelėdų. Panašu, kad didysis skridimas vyko būtent tą naktį.

14 dienos metu krūmuose dar buvo matoma pritūpusių paukščių, tačiau sutemus likę apuokai gana greitai išskrido ir vėlesnėmis valandomis stebimi buvo jau tik pavieniai. Tačiau tarp kelių 14 dienos vakarą sugautų mažųjų apuokų į tinklus įkliuvo ir viena, gerokai retesnė - balinė pelėda (Asio flammeus).

Šios rūšies pelėda nuo 2000 metų stotyje žieduojama vos 4-tą kartą.

Po vieną paukštį dar buvo sugauta 2013-12-14, 2014-11-29, 2019-02-01.

 
 
 
Ikona, uždaryti