Gargždų parko laukia permainos

Gargždų parko laukia permainos
AA
Jau netrukus bus pradėti Gargždų parko tvarkymo darbai. Šiemet bus įgyvendinamas pirmasis etapas. Ateityje laukia dar du. Įgyvendinus šį projektą parkas taps dar viena patrauklia miesto laisvalaikio erdve.
Gargždų parką XIX a. pirmoje pusėje ant Minijos upės šlaito įkūrė baronai Renės. Paskutinį kartą jis tvarkytas prieš daugiau kaip pusę amžiaus. Dabar jį sudaro senasis istorinis ir naujasis parkas, išsidriekęs daugiau nei 20 hektarų teritorijoje. Tiesa, parkas jau seniai nebe toks, kokį jį kūrė baronai. Takai ištrupėję, parkas sulaukėjęs, o kadaise atviros buvusios Minijos pakrantės užžėlė savaiminiais augalais, slepiančiais ne tik priėjimą, bet ir upės grožį.
Todėl jau šią žiemą bus pradėti pirmieji parko tvarkymo darbai. Bus genimi ir šalinami blogos būklės pavieniai medžiai, retinami sulaukėję ir tamsūs masyvai. Šlaitai bus pravalyti nuo atžalų ir savaiminių sąžalynų bei nušienauti. Visa tai reikalinga tam, kad būtų paruoštos erdvės takams ir viešo lankymo aikštelėms įrengti per kitus parko tvarkymo etapus. Gargždų parkas ir ateityje išlaikys istorinio parko atmintį, memorialinę erdvę, tačiau pasipildys daugeliu naujovių. Pietinėje parko dalyje netoli Minijos upės vingio bus įveistas naujas vyšnių sodas. Nuo pavasarinių potvynių nešmenų kaip barjeras jį saugos juodalksnių giraitės, kurios grupelėmis išsidėstys palei upės pakrantę iki pat žemutinės parko terasos.
Šioje terasoje bus įrengtas medinis pažintinis takas, vedantis į naujai suformuotą paplūdimį, kurį senieji Gargždų miesto gyventojai dar pamena kaip kadaise buvusį „karvių pliažą“.Jau ne vienus metus parku besirūpinanti Gargždų miesto bendruomenė čia atliko daug darbų: pastatyti treniruokliai, įrengta vaikų žaidimų aikštelė, jos prieigos eketverius metus sodinami narcizai. Įgyvendinus pirmąjį parko tvarkymo darbų etapą, narcizų pieva žemutinėje parko terasos dalyje pasipildys saulutėmis.
Parke sužydės ir neužmirštuolės. Šios miškinės gėlės bus sodinamos ties II pasaulinio karo Sovietų Sąjungos, ties galimomis laisvės kovų dalyvių laidojimo vietomis ir kitais paminklais. Gargždų dvaro parkas grožiu ir pavyzdiniu suplanavimu seniau garsėjo visoje Žemaitijoje, lenkdamas Rietavo, Plungės, kitus išpuoselėtus dvarų parkus. Daugelio mylimame ir mėgstamame parke, įgyvendinus pokyčius, veiklos atsiras ir jaunam,ir senam, o visa sutvarkyta erdvė taps Gargždų simboliu, vizitine kortele ir pasididžiavimo objektu.
Kokie pokyčiai laukia parko, galima pamatyti čia: http://bit.ly/37zH5TY
Nuotraukoje: Gargždų miesto parkas taps patrauklia laisvalaikio erdve.